WP Rocket 3.22.1 - en to sk_SK translation catalogue (802 entries)

note: Description of the plugin
en: The best WordPress performance plugin.
sk_SK: Najlepší výkonnostný plugin pre WordPress.

note: Translators: %s = Hosting name.
en: Your site is hosted on %s, we have enabled Varnish auto-purge for compatibility.
sk_SK: Vaša stránka je hostovaná na %s, pre kompatibilitu sme povolili automatické vymazávanie Varnish.

en: Cloudflare did not provide any reply. Please try again later.
sk_SK: Cloudflare neposkytol žiadnu odpoveď. Prosím, skúste to neskôr.

en: Cloudflare unexpected response
sk_SK: Neočakávaná odozva Cloudflare

en: Missing Cloudflare result.
sk_SK: Chýba výsledok Cloudflare.

en: Incorrect Cloudflare email address or API key.
sk_SK: Nesprávna e-mailová adresa Cloudflare alebo kľúč API.

note: translators: %1$s = opening link; %2$s = closing link
en: Read the %1$sdocumentation%2$s for further guidance.
sk_SK: Ďalšie pokyny nájdete %1$sv dokumentácii%2$s.

en: Incorrect Cloudflare Zone ID.
sk_SK: Nesprávne Cloudflare Zone ID.

note: translators: %1$s = opening link; %2$s = closing link
en: Cloudflare email and/or API key are not set. Read the %1$sdocumentation%2$s for further guidance.
sk_SK: E-mailová adresa Cloudflare a/alebo kľúč API nie sú nastavené. Ďalšie pokyny nájdete %1$sv dokumentácii%2$s.

en: Missing Cloudflare Zone ID.
sk_SK: Chýba Cloudflare Zone ID.

en: It looks like your domain is not set up on Cloudflare.
sk_SK: Vyzerá, že vaša doména nie je nastavená na Cloudflare.

en: days
sk_SK: dni

en: seconds
sk_SK: sekundy

en: minutes
sk_SK: minúty

en: hours
sk_SK: hodiny

note: translators: %1$s = <strong>, %2$s = </strong>, %3$s = CloudFare API return message.
en: %1$sWP Rocket:%2$s %3$s
sk_SK: %1$sWP Rocket:%2$s%3$s

note: translators: %1$s = <strong>, %2$s = </strong>.
en: %1$sWP Rocket:%2$s Cloudflare cache successfully purged.
sk_SK: %1$sWP Rocket:%2$s cache Cloudflare bol úspešne vymazaný.

note: translators: %s is the message returned by the CloudFlare API.
en: Cloudflare development mode error: %s
sk_SK: Chyba režimu vývoja Cloudflare: %s

note: translators: %s is the message returned by the CloudFlare API.
en: Cloudflare development mode %s
sk_SK: Režim vývoja Cloudflare %s

note: translators: %s is the message returned by the CloudFlare API.
en: Cloudflare cache level error: %s
sk_SK: Chyba úrovne cache Cloudflare: %s

[ctx: Cloudflare caching level]
en: standard
sk_SK: štandardné

note: translators: %s is the caching level returned by the CloudFlare API.
en: Cloudflare cache level set to %s
sk_SK: Úroveň cache Cloudflare nastavená na %s

note: translators: %s is the message returned by the CloudFlare API.
en: Cloudflare rocket loader error: %s
sk_SK: Chyba načítania rocket Cloudflare: %s

note: translators: %s is the message returned by the CloudFlare API.
en: Cloudflare browser cache error: %s
sk_SK: Chyba cache prehliadača Cloudflare: %s

note: translators: %s is the message returned by the CloudFlare API.
en: Cloudflare browser cache set to %s
sk_SK: Cache prehliadača Cloudflare nastavená na %s

note: translators: %1$s = strong opening tag, %2$s = strong closing tag.
en: %1$sWP Rocket:%2$s Optimal settings activated for Cloudflare:
sk_SK: %1$sWP Rocket:%2$s Optimalizované nastavenia aktivované pre Cloudflare:

note: translators: %1$s = strong opening tag, %2$s = strong closing tag.
en: %1$sWP Rocket:%2$s Optimal settings deactivated for Cloudflare, reverted to previous settings:
sk_SK: %1$sWP Rocket:%2$s Optimálne nastavenia pre Cloudflare boli deaktivované a obnovené na predchádzajúce nastavenia:

note: translators: %s is the error message returned by the API.
en: Sucuri cache purge error: %s
sk_SK: Chyba pri čistení cache Sucuri: %s

en: The Sucuri cache is being cleared. Note that it may take up to two minutes for it to be fully flushed.
sk_SK: Vymazávajú sa cache Sucuri. Upozorňujeme, že ich úplné vymazanie môže trvať až dve minúty.

en: Sucuri firewall API key was not found.
sk_SK: Kľúč API brány firewall Sucuri nebol nájdený.

en: Sucuri firewall API key is invalid.
sk_SK: Kľúč API brány firewall Sucuri je neplatný.

note: translators: %s is an error message.
en: Error when contacting Sucuri firewall API. Error message was: %s
sk_SK: Chyba pri kontaktovaní rozhrania API firewallu Sucuri. Chybová správa bola: %s

en: Could not get a response from the Sucuri firewall API.
sk_SK: Nepodarilo sa získať odpoveď od rozhrania API firewallu Sucuri.

en: Got an invalid response from the Sucuri firewall API.
sk_SK: Dostali sme neplatnú odpoveď od API firewallu Sucuri.

en: The Sucuri firewall API returned an unknown error.
sk_SK: Rozhranie API firewallu Sucuri vrátilo neznámu chybu.

en: WebP cache is disabled by filter.
sk_SK: WebP cache je vypnutý filtrom.

note: Translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: %5$sWe have not detected any compatible WebP plugin!%6$s%4$s If you don’t already have WebP images on your site consider using %3$sImagify%2$s or another supported plugin. %1$sMore info%2$s %4$s If you are not using WebP do not enable this option.
sk_SK: %5$sNenašli sme žiadny kompatibilný plugin WebP!%6$s%4$s Ak ešte nemáte na svojom webe obrázky WebP, zvážte použitie %3$sImagify%2$s alebo iného podporovaného pluginu. %1$sViac informácií%2$s %4$s Ak nepoužívate WebP, túto možnosť neaktivujte.

en: WP Rocket will create separate cache files to serve your WebP images.
sk_SK: WP Rocket vytvorí samostatné cache na zobrazovanie vašich WebP obrázkov.

en: Support
sk_SK: Podpora

en: Docs
sk_SK: Dokumenty

en: Settings
sk_SK: Nastavenia

en: Clear this cache
sk_SK: Vyčistiť túto cache

en: Settings import failed: you do not have the permissions to do this.
sk_SK: Import nastavení zlyhal: na takýto krok nemáte oprávnenie.

en: Settings import failed: no file uploaded.
sk_SK: Import nastavení zlyhal: žiadny súbor nebol nahratý.

en: Settings import failed:
sk_SK: Import nastavení zlyhal:

en: Settings import failed: unexpected file content.
sk_SK: Import nastavení zlyhal: neočakavaný obsah súboru.

en: Settings imported and saved.
sk_SK: Nastavenia boli importované a uložené.

en: Excluded CSS Files
sk_SK: Vylúčené CSS súbory

en: Excluded Inline JavaScript
sk_SK: Vylúčený JavaScript inline

en: Excluded JavaScript Files
sk_SK: Vylúčené súbory JavaScript

en: Defer JavaScript Files
sk_SK: Odložiť JavaScript súbory

en: Excluded Delay JavaScript Files
sk_SK: Vynechané oneskorené JavaScript súbory

en: Never Cache URL(s)
sk_SK: Nikdy necacheovať URL

en: Never Cache User Agent(s)
sk_SK: Nikdy necacheovať používateľské agenty

en: Always Purge URL(s)
sk_SK: Zakaždým prečistiť URL

en: Exclude files from CDN
sk_SK: Vynechať súbory z CDN

note: translators: 1 and 2 can be anything.
en: %1$s: <em>%2$s</em>
sk_SK: %1$s:<em>%2$s</em>

en: More info
sk_SK: Viac informácií

en: Clear cache
sk_SK: Vyčistiť cache

note: translators: %1$s WP Rocket plugin name; %2$s = file name.
en: <strong>%1$s</strong> has not been deactivated due to missing writing permissions.<br>
    Make <strong>%2$s</strong> writeable and retry deactivation, or force deactivation now:
sk_SK: <strong>%1$s</strong> nebolo deaktivované z dôvodu chýbajúcich oprávnení na zápis.<br>
    Umožnite <strong>%2$s</strong>zápis a skúste deaktiváciu znova, alebo vynúťte deaktiváciu teraz:

note: translators: %s is WP Rocket plugin name.
en: <strong>%s</strong>: One or more plugins have been enabled or disabled, clear the cache if they affect the front end of your site.
sk_SK: <strong>%s</strong>: Jeden alebo viacero pluginov bolo aktivovaných alebo deaktivovaných. Ak ovplyvňujú frontend vašej stránky, vymažte cache.

note: translators: %s is WP Rocket plugin name.
en: <strong>%s</strong>: The following plugins are not compatible with this plugin and may cause unexpected results:
sk_SK: <strong>%s</strong>: Nasledujúce pluginy nie sú kompatibilné s týmto pluginom a môžu spôsobiť neočakávané výsledky:

en: Deactivate
sk_SK: Deaktivovať

en: WP Rocket Footer JS is not an official add-on. It prevents some options in WP Rocket from working correctly. Please deactivate it if you have problems.
sk_SK: WP Rocket Footer JS nie je oficiálne rozšírenie. Bráni správnemu fungovaniu niektorých možností vo WP Rocket. Ak nastali problémy, deaktivujte ho.

note: translators: %1$s = opening link tag, %2$s = closing link tag.
en: Endurance Cache is currently enabled, which will conflict with WP Rocket Cache. Please set the Endurance Cache cache level to Off (Level 0) on the %1$sSettings > General%2$s page to prevent any issues.
sk_SK: V súčasnosti je povolená funkcia Endurance Cache, ktorá je v konflikte s WP Rocket Cache. Aby ste predišli akýmkoľvek problémom, nastavte úroveň cache Endurance Cache na Vypnuté (úroveň 0) na stránke %1$sNastavenia > Všeobecné%2$s.

note: translators: %1$s WP Rocket plugin name; %2$s = opening link; %3$s = closing link
en: %1$s: A custom permalink structure is required for the plugin to work properly. %2$sGo to permalinks settings%3$s
sk_SK: %1$s: Aby plugin fungoval správne, je potrebná vlastná štruktúra trvalých odkazov. %2$sPrejsť do nastavení trvalých odkazov%3$s

note: translators: %s = plugin name.
en: %s could not modify the .htaccess file due to missing writing permissions.
sk_SK: %s sa nepodarilo upraviť súbor .htaccess kvôli chýbajúcim oprávneniam na zápis.

note: translators: This is a doc title! %1$s = opening link; %2$s = closing link
en: Troubleshoot: %1$sHow to make system files writeable%2$s
sk_SK: Riešenie problémov: %1$sAko nastaviť systémové súbory tak, aby boli zapisovateľné%2$s

en: Don’t worry, WP Rocket’s page caching and settings will still function correctly.
sk_SK: Nebojte sa, cachovanie stránok a nastavenia WP Rocket budú naďalej fungovať správne.

en: For optimal performance, adding the following lines into your .htaccess is recommended (not required):
sk_SK: Pre optimálny výkon odporúčame (nie je to však povinné) pridať do súboru .htaccess nasledujúce riadky:

note: translators: %1$s = <strong>, %2$s = plugin name, %3$s = </strong>
en: %1$s %2$s is good to go! %3$s Your website is already faster.
sk_SK: %1$s %2$s  je pripravené! %3$sVaša webstránka je už teraz rýchlejšia.

note: translators: %1$s = plugin name, %2$s = opening link tag, %3$s = closing link tag
en: %1$s %2$s is good to go! %3$s Your website is already faster. Visit %4$s Rocket Insights %5$s to check your homepage's performance, add more pages to measure WP Rocket's impact, and keep your site fast.
sk_SK: %1$s %2$s je pripravené! %3$s Vaša webstránka je už teraz rýchlejšia. Navštívte %4$s %5$s Rocket Insights a skontrolujte si výkon svojej domovskej stránky, pridajte ďalšie stránky, aby ste zmerali efekt WP Rocket, a udržte si rýchlu stránku.

en: Would you allow WP Rocket to collect non-sensitive diagnostic data from this website?
sk_SK: Povolíte WP Rocket zbierať z tejto webstránky diagnostické údaje, ktoré neobsahujú citlivé údaje?

en: This would help us to improve WP Rocket for you in the future.
sk_SK: Pomohlo by nám to zlepšiť WP Rocket pre vaše budúce použitie.

note: translators: button text, click will expand data collection preview
en: What info will we collect?
sk_SK: Aké informácie budeme zbierať?

en: Below is a detailed view of all data WP Rocket will collect if granted permission. WP Rocket will never transmit any domain names or email addresses (except for license validation), IP addresses, or third-party API keys.
sk_SK: Nižšie je podrobný prehľad všetkých údajov, ktoré WP Rocket zhromaždí, ak mu bude udelené povolenie. WP Rocket nikdy nezdieľa žiadne doménové mená ani e-mailové adresy (s výnimkou overenia licencie), IP adresy ani API kľúče tretích strán.

note: translators: button text for data collection opt-in
en: Yes, allow
sk_SK: Áno, povoliť

note: translators: button text for data collection opt-in
en: No, thanks
sk_SK: Nie, ďakujem

note: translators: %s = plugin name.
en: %s: Cache cleared.
sk_SK: %s: Cache vyčistená.

note: translators: %s = plugin name.
en: %s: Post cache cleared.
sk_SK: %s: Post cache vyčistená.

note: translators: %s = plugin name.
en: %s: Term cache cleared.
sk_SK: %s: Term cache vyčistená.

note: translators: %s = plugin name).
en: %s: User cache cleared.
sk_SK: %s: Používateľská cache vyčistená.

en: Dismiss this notice
sk_SK: Zatvoriť toto upozornenie

en: Clear Used CSS
sk_SK: Vyčistiť použité CSS

en: Stop Preload
sk_SK: Zastaviť načítanie vopred

en: Turn on Remove Unused CSS
sk_SK: Zapnúť Odstránenie nepoužívaného CSS

en: Enable “Separate Cache Files for Mobile Devices” now
sk_SK: Aktivujte si teraz možnosť „Oddeliť cache súbory pre mobilné zariadenia“

en: Force deactivation
sk_SK: Vynútiť deaktiváciu

en: Run the test now!
sk_SK: Uskutočniť test teraz!

en: The following code should have been written to this file:
sk_SK: Do tohto súboru mal byť zapísaný nasledujúci kód:

note: translators: %s = plugin name.
en: %s cannot configure itself due to missing writing permissions.
sk_SK: %s nie je možné nakonfigurovať kvôli chýbajúcim oprávneniam na zápis.

note: translators: %s = file/folder name
en: Affected file/folder: %s
sk_SK: Dotknutý súbor/priečinok: %s

en: The debug file could not be deleted.
sk_SK: Debugovací súbor sa nepodarilo odstrániť.

note: Translators: %1$s = Plugin name, %2$s = Plugin version.
en: To function properly, %1$s %2$s requires at least:
sk_SK: Na správne fungovanie vyžaduje %1$s %2$s minimálne:

note: Translators: %1$s = PHP version required.
en: PHP %1$s. To use this WP Rocket version, please ask your web host how to upgrade your server to PHP %1$s or higher.
sk_SK: PHP %1$s. Ak chcete používať túto verziu WP Rocket, opýtajte sa svojho webhostingu, ako aktualizovať svoj server na PHP %1$s alebo vyššiu verziu.

note: Translators: %1$s = WordPress version required.
en: WordPress %1$s. To use this WP Rocket version, please upgrade WordPress to version %1$s or higher.
sk_SK: WordPress %1$s. Ak chcete používať túto verziu WP Rocket, aktualizujte WordPress na verziu %1$s alebo vyššiu.

en: If you are not able to upgrade, you can rollback to the previous version by using the button below.
sk_SK: Ak nemôžete vykonať aktualizáciu, môžete sa vrátiť k predchádzajúcej verzii pomocou tlačidla nižšie.

note: Translators: %s = Previous plugin version.
en: Re-install version %s
sk_SK: Znovu nainštalovať verziu %s

note: translators: %s is the plugin name.
en: %s Update Rollback
sk_SK: %s Aktualizovať Rollback

en: Clear and Preload Cache
sk_SK: Vyčistiť a znovu načítať cache

en: Clear Cache
sk_SK: Vyčistiť cache

en: All languages
sk_SK: Všetky jazyky

en: Clear this post
sk_SK: Vyčistiť tento post

en: Purge this URL
sk_SK: Vyčistiť túto URL

en: Purge Sucuri cache
sk_SK: Vyčistiť cache Sucuri

en: Purge RocketCDN cache
sk_SK: Vyčistiť cache RocketCDN

en: Documentation
sk_SK: Dokumentácia

en: Not Allowed
sk_SK: Nepovolené

en: Imagify installed! Click here to start using it.
sk_SK: Imagify je nainštalovaný! Kliknite sem, aby ste ho mohli začať používať.

en: Boost your site's performance by compressing images with Imagify, developed by WP Rocket.
sk_SK: Zvýšte výkon svojho webu kompresiou obrázkov s nástrojom Imagify, vyvinutým WP Rocket.

note: translators: %1$s = Plugin Name.
en: %1$s recommends you to optimize your images for even better website performance.
sk_SK: %1$s odporúča optimalizovať obrázky pre ešte lepší výkon webstránky.

en: Dismissed.
sk_SK: Zamietnuté.

en: Activated
sk_SK: Aktivované

en: Install
sk_SK: Inštalovať

en: Get it Now
sk_SK: Získajte teraz

en: Activate
sk_SK: Aktivovať

en: Optimize Performance
sk_SK: Optimalizovať výkon

en: Speed Up Your Website, Instantly
sk_SK: Zrýchlite si stránku hneď teraz

en: WP Rocket is the easiest way to make your WordPress website faster and boost your Google PageSpeed score. Get more traffic, better engagement, and higher conversions effortlessly.
sk_SK: WP Rocket je najjednoduchší spôsob, ako zrýchliť svoju WordPress webstránku a zvýšiť si Google PageSpeed skóre. Získajte viac návštevníkov, lepšiu interakciu a vyššiu konverziu úplne bez námahy.

en: Speed Up Your Website With Lighter Images
sk_SK: Zrýchlite si webstránku pomocou menších obrázkov

en: Imagify is the easiest WordPress image optimizer. It automatically compresses images, converts them to WebP and AVIF formats, and lets you resize and optimize with just one click!
sk_SK: Imagify je najjednoduchší optimalizátor obrázkov pre WordPress. Automaticky komprimuje obrázky, konvertuje ich do formátov WebP a AVIF a umožňuje vám zmeniť ich veľkosť a optimalizovať ich jediným kliknutím!

en: Boost Traffic
sk_SK: Zvýšiť návštevnosť

en: The Swiss Army Knife of SEO Tools
sk_SK: Švajčiarsky nôž medzi SEO nástrojmi

en: Rank Math SEO is the Best WordPress SEO plugin with the features of many SEO and AI SEO tools in a single package to help multiply your SEO traffic.
sk_SK: Rank Math SEO je najlepší WordPress SEO plugin s funkciami mnohých SEO a AI SEO nástrojov v jednom balíku, ktorý vám pomôže znásobiť váš SEO traffic.

en: Protect & Secure
sk_SK: Ochrana a zabezpečenie

en: The Easiest Way to Protect Your Website
sk_SK: Najjednoduchší spôsob, ako si ochrániť webstránku

en: BackWPup is the most comprehensive and user-friendly backup & restore plugin for WordPress. Easily schedule automatic backups, securely store and restore with just a few clicks!
sk_SK: BackWPup je najkomplexnejší a používateľsky najprívetivejší plugin na zálohovanie a obnovenie pre WordPress. Jednoducho si naplánujte automatické zálohovanie, bezpečne ukladajte a obnovujte len niekoľkými kliknutiami!

en: GDPR/CCPA Cookie Consent Banner
sk_SK: Banner súhlasu s používaním súborov cookie podľa GDPR/CCPA

en: One of the easiest, most comprehensive, and popular cookie consent plugins available. Google Gold Certified Partner to quickly comply with data privacy laws from around the world.
sk_SK: Jeden z najjednoduchších, najkomplexnejších a najobľúbenejších doplnkov na získanie súhlasu s používaním súborov cookies. Certifikovaný partner Google Gold, ktorý vám pomôže rýchlo splniť požiadavky zákonov o ochrane osobných údajov po celom svete.

en: Install Imagify Plugin
sk_SK: Inštalovať plugin Imagify

en: Activate Imagify
sk_SK: Aktivovať Imagify

en: Install Imagify for Free
sk_SK: Inštalovať Imagify zadarmo

en: Speed up your website and boost your SEO by reducing image file sizes without losing quality with Imagify.
sk_SK: Zrýchlite svoju webstránku a zlepšite si SEO pomocou Imagify, ktorý zmenšuje veľkosť obrazových súborov bez straty kvality.

en: More details
sk_SK: Viac detailov

note: translators: %d is the number of pages preloaded.
en: Sitemap preload: %d pages have been cached.
sk_SK: Načítanie mapy webu vopred: %d stránok bolo cacheovaných.

note: translators: %d = Number of pages preloaded.
en: Sitemap preload: %d uncached pages have now been preloaded. (refresh to see progress)
sk_SK: Načítanie mapy webu vopred: %d stránok, ktoré neboli uložené v cache, boli teraz predbežne načítané. (obnovte stránku, aby ste videli pokrok)

note: translators: %s is an URL.
en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with WP-Rocket.me or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, <a href="%s">contact support</a>.
sk_SK: Došlo k neočakávanej chybe. Niečo nemusí byť v poriadku s WP-Rocket.me alebo konfiguráciou tohto servera. Ak problémy pretrvávajú, <a href="%s">kontaktujte podporu</a>.

en: Choose a domain from the list
sk_SK: Zvoľte si doménu zo zoznamu

en: No domain available in your Cloudflare account
sk_SK: V účte Cloudflare nie je k dispozícii žiadna doména

en: Curl is disabled on your server. Please ask your host to enable it. This is required for the Cloudflare Add-on to work correctly.
sk_SK: Funkcia Curl je na vašom serveri deaktivovaná. Požiadajte svojho hostiteľa, aby ju aktivoval. Je to potrebné na správne fungovanie rozšírenia Cloudflare.

note: translators: %1$s = opening link; %2$s = closing link
en: Cloudflare email, API key and Zone ID are not set. Read the %1$sdocumentation%2$s for further guidance.
sk_SK: E-mail Cloudflare, kľúč API a ID zóny nie sú nastavené. Ďalšie pokyny nájdete %1$sv dokumentácii%2$s.

note: translators: %1$s = opening link; %2$s = closing link
en: Cloudflare email and API key are not set. Read the %1$sdocumentation%2$s for further guidance.
sk_SK: E-mailová adresa Cloudflare a kľúč API nie sú nastavené. Ďalšie pokyny nájdete %1$sv dokumentácii%2$s.

en: Connection to Cloudflare failed
sk_SK: Pripojenie ku Cloudflare zlyhalo

note: translators: %s = CloudFare API return message.
en: <strong>WP Rocket:</strong> %s
sk_SK: <strong>WP Rocket: </strong>%s

en: <strong>WP Rocket:</strong> Cloudflare cache successfully purged.
sk_SK: <strong>WP Rocket:</strong> Cache Cloudflare bol úspešne vymazaný.

en: Please contact your host to check if CRON is working.
sk_SK: Prosím, obráťte sa na svojho hostiteľa, aby skontroloval, či CRON funguje.

en: OPcache purge failed.
sk_SK: Vyčistenie OPcache sa nepodarilo.

en: OPcache successfully purged
sk_SK: OPcache úspešne odstránené

en: Yoast SEO XML sitemap
sk_SK: XML sitemapa Yoast SEO

note: translators: %s = Name of the plugin. translators: %s = plugin name, e.g. Yoast SEO.
en: We automatically detected the sitemap generated by the %s plugin. You can check the option to preload it.
sk_SK: Automaticky sme zistili mapu webu vytvorenú pluginom %s. Môžete zaškrtnúť možnosť jej načítania vopred.

note: translators: 1 and 3 are link openings, 2 is a link closing.
en: %1$sReturn to WP Rocket%2$s or %3$sgo to Plugins page%2$s
sk_SK: %1$sVrátiť sa do WP Rocket%2$s alebo %3$sprejsť na stránku Pluginy%2$s

en: All in One SEO XML sitemap
sk_SK: SEO XML mapa webu, kde nájdete všetko v jednom

en: Rank Math XML sitemap
sk_SK: XML sitemapa Rank Math

en: SEOPress XML sitemap
sk_SK: XML sitemapa SEOPress

en: The SEO Framework XML sitemap
sk_SK: XML sitemapa SEO Framework

en: Jetpack XML Sitemaps
sk_SK: XML sitemapy Jetpack

en: Preload the sitemap from the Jetpack plugin
sk_SK: Načítanie mapy webu vopred z pluginu Jetpack

en: WP Rocket Options
sk_SK: Možnosti WP Rocket

en: Never cache this page
sk_SK: Nikdy necacheovať túto stránku

en: Activate these options on this post:
sk_SK: Aktivujte tieto možnosti v tomto príspevku:

note: translators: %s is the name of the option.
en: Activate first the %s option.
sk_SK: Najprv aktivovať %s možnosť.

note: translators: %1$s = opening strong tag, %2$s = closing strong tag.
en: %1$sNote:%2$s None of these options will be applied if this post has been excluded from cache in the global cache settings.
sk_SK: %1$sPoznámka:%2$s Žiadna z týchto možností sa neuplatní, ak bol tento príspevok vylúčený z cache v globálnych nastaveniach cache.

en: <strong>JS</strong> files with Deferred Loading JavaScript
sk_SK: <strong>JS</strong> súbory s odloženým načítaním JavaScriptu

en: Add URL
sk_SK: Pridať URL

en: Settings saved.
sk_SK: Nastavenia uložené.

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
sk_SK: Predtým, ako budete môcť nahrať svoj importný súbor, budete potrebné opraviť nasledujúcu chybu:

note: translators: %s is the maximum upload size set on the current server.
en: Choose a file from your computer (maximum size: %s)
sk_SK: Vyberte súbor z vášho počítača (maximálna veľkosť: %s)

en: Upload file and import settings
sk_SK: Nahrať súbor a importovať nastavenia

en: Your Cloudflare credentials are valid.
sk_SK: Vaše prihlasovacie údaje Cloudflare sú platné.

en: Your Cloudflare credentials are invalid!
sk_SK: Vaše prihlasovacie údaje Cloudflare nie sú platné!

en: Save and optimize
sk_SK: Uložiť a optimalizovať

en: Optimize
sk_SK: Optimalizovať

[ctx: screen-reader-text]
en: Note:
sk_SK: Poznámka:

[ctx: screen-reader-text]
en: Performance tip:
sk_SK: Výkonnostný tip:

[ctx: screen-reader-text]
en: Third-party feature detected:
sk_SK: Zistená funkcia tretej strany:

[ctx: screen-reader-text]
en: Warning:
sk_SK: Varovanie:

[ctx: button text]
en: Download settings
sk_SK: Stiahnuť nastavenia

en: Replace site's hostname with:
sk_SK: Nahraďte názov hostiteľa stránky:

en: reserved for
sk_SK: rezervované pre

en: All files
sk_SK: Všetky súbory

en: Images
sk_SK: Obrázky

en: Add CNAME
sk_SK: Pridať CNAME

en: Watch the video
sk_SK: Sledovať video

en: Basic
sk_SK: Základné

en: Static Files
sk_SK: Statické súbory

en: Advanced
sk_SK: Pokročilé

en: Database
sk_SK: Databáza

en: Preload
sk_SK: Vopred načítať

en: Tools
sk_SK: Nástroje

en: License
sk_SK: Licencia

note: Translators: %1$s = Plugin name, %2$s = Plugin version, %3$s = PHP version required.
en: %1$s %2$s requires at least PHP %3$s to function properly. To use this version, please ask your web host how to upgrade your server to PHP %3$s or higher. If you are not able to upgrade, you can rollback to the previous version by using the button below.
sk_SK: %1$s %2$s  si vyžaduje minimálne PHP %3$s na správne fungovanie. Ak chcete používať túto verziu, opýtajte sa svojho webhostingu, ako aktualizovať server na PHP %3$s alebo vyššiu verziu. Ak nemôžete upgradovať, môžete sa vrátiť k predchádzajúcej verzii pomocou tlačidla nižšie.

note: translators: 1: PHP class name, 2: version number, 3: replacement class name.
en: The called class %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
sk_SK: Vyvolaná trieda %1$sje <strong>zastaraná</strong> od verzie %2$s! Použite namiesto toho %3$s.

note: translators: 1: PHP class name, 2: version number.
en: The called class %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s!
sk_SK: Vyvolaná trieda %1$sje <strong>zastaraná</strong> od verzie %2$s!

en: weekly
sk_SK: týždenne

en: Revisions
sk_SK: Opravy

en: Auto Drafts
sk_SK: Automatické návrhy

en: Trashed Posts
sk_SK: Zmazané príspevky

en: Spam Comments
sk_SK: Spamové komentáre

en: Trashed Comments
sk_SK: Zmazané komentáre

en: Transients
sk_SK: Prechodné stavy

en: Tables
sk_SK: Tabuľky

en: monthly
sk_SK: mesačne

en: Database optimization process is running
sk_SK: Prebieha proces optimalizácie databázy

en: Database optimization process is complete. Everything was already optimized!
sk_SK: Proces optimalizácie databázy je dokončený. Všetko bolo optimalizované!

en: Database optimization process is complete. List of optimized items below:
sk_SK: Proces optimalizácie databázy je dokončený. Zoznam optimalizovaných položiek je uvedený nižšie:

note: translators: %1$d = number of items optimized, %2$s = type of optimization
en: %1$d %2$s optimized.
sk_SK: %1$d%2$soptimalizované.

note: translators: %1$s = <strong>, %2$s = </strong>, %3$s = <a>, %4$s = </a>.
en: %1$sWP Rocket:%2$s We detected that the website domain has changed. The configuration files must be regenerated for the page cache and all other optimizations to work as intended. %3$sLearn More%4$s
sk_SK: %1$sWP Rocket:%2$s Zistili sme, že doména webstránky sa zmenila. Konfiguračné súbory musia byť znovu vygenerované, aby stránková cache a všetky ostatné optimalizácie fungovali podľa očakávaní. %3$sViac informácií%4$s

en: Regenerate WP Rocket configuration files now
sk_SK: Obnoviť konfiguračné súbory WP Rocket

en: Homepage
sk_SK: Domovská stránka

en: month
sk_SK: mesiac

note: Translators: %1$s = opening strong tag, %2$s = closing strong tag, %3$s = number of pages as a limit.
en: %1$sCongrats!%2$s You can now monitor up to %3$s pages, run unlimited on-demand tests, and schedule them to run automatically.
sk_SK: %1$sGratulujeme!%2$s Teraz môžete monitorovať až %3$s stránok, vykonávať neobmedzený počet testov na požiadanie a naplánovať ich automatické spustenie.

note: Translators: %1$s = number of pages as a limit, %2$s anchor tag opening, %3$s anchor tag closing.
en: Wow, you’ve already added %1$s pages! That's the limit for now. Help shape what’s next by %2$ssharing your feedback%3$s.
sk_SK: Wow, už ste pridali %1$s stránok! To je nateraz váš limit. Pomôžte nám tvoriť ďalšie kroky tým, že nám %2$sposkytnete svoju spätnú väzbu%3$s.

en: Test the page
sk_SK: Otestovať stránku

en: Maximum number of URLs reached for your license.
sk_SK: Dosiahnutý maximálny počet URL adries pre vašu licenciu.

en: Analyzing your page (~1 min).
sk_SK: Analyzovanie vašej stránky (~1 min.).

en: Monitored Pages
sk_SK: Monitorované stránky

en: Tracked Pages
sk_SK: Sledované stránky

note: translators: %1$s: opening <strong> tag, %2$s: closing </strong> tag
en: You've %1$sreached the page limit%2$s. Please remove at least one page to continue.
sk_SK: Dosiahli ste %1$slimit počtu stránok%2$s. Ak chcete pokračovať, odstráňte aspoň jednu stránku.

en: You are not allowed to access this item.
sk_SK: Nemáte oprávnenie na prístup k tejto položke.

en: Not valid inputs
sk_SK: ŽIadne platné vstupy

en: You are not allowed to create this item.
sk_SK: Túto položku nie je možné vytvoriť.

en: Invalid item ID.
sk_SK: Neplatné ID položky.

en: You are not allowed to delete this item.
sk_SK: Nemáte oprávnenie vymazať túto položku.

en: No ID was provided.
sk_SK: Nebolo poskytnuté žiadne ID.

en: Item not found.
sk_SK: Položka nebola nájdená.

en: Unable to reset performance test. Please try again.
sk_SK: Nepodarilo sa obnoviť test výkonu. Prosím, skúste to znovu.

en: You are not allowed to update this item.
sk_SK: Nemáte oprávnenie aktualizovať túto položku.

en: You are not allowed to access items.
sk_SK: Nemáte oprávnenie na prístup k tejto položke.

en: No Subscription
sk_SK: Žiadne predplatné

en: Next Billing Date
sk_SK: Nasledujúce zúčtovacie obdobie

en: Upgrade your plan to get access to re-test performance or run new tests
sk_SK: Upgradujte svoj balíček, aby ste získali prístup k opätovnému testovaniu výkonu alebo spusteniu nových testov.

note: translators: %1$s opening tag, %2$s is WP Rocket plugin name, %3$s closing tag.
en: %1$sNew in %2$s: Meet Rocket Insights, your built-in performance tracking tool!%3$s
sk_SK: %1$sNovinka %2$s: Predstavujeme Rocket Insights, váš integrovaný nástroj na sledovanie výkonu!%3$s

note: translators: %1$s opening tag, %2$s is WP Rocket plugin name, %3$s closing tag.
en: %1$sStarting from %2$s 3.20, you can track your key pages’ performance directly from your dashboard and get in-depth insights.%3$s
sk_SK: %1$sOd verzie %2$s3.20 môžete sledovať výkonnosť svojich kľúčových stránok priamo z ovládacieho panela a získať podrobné informácie.%3$s

note: translators: %1$s opening tag, %3$s closing tag.
en: %1$sAdd your first page, run the test, and keep your site fast.%2$s
sk_SK: %1$sPridajte svoju prvú stránku, spustite test a udržte svoju stránku v plnej rýchlosti.%2$s

en: Save Changes
sk_SK: Uložiť zmeny

en: Validate License
sk_SK: Overiť licenciu

en: Unavailable
sk_SK: Nedostupné

en: API key
sk_SK: Kľúč API

en: Email address
sk_SK: E-mailová adresa

en: Dashboard
sk_SK: Ovládací panel

en: Get help, account info
sk_SK: Získať pomoc, informácie o účte

en: File Optimization
sk_SK: Optimalizácia súboru

en: Optimize CSS & JS
sk_SK: Optimalizovať CSS a JS

note: translators: %1$s = type of minification (HTML, CSS or JS), %2$s = “WP Rocket”.
en: %1$s Minification is currently activated in <strong>Autoptimize</strong>. If you want to use %2$s’s minification, disable this option in Autoptimize.
sk_SK: %1$s  Minifikácia je momentálne aktivovaná v <strong>Autoptimize</strong>. Ak chcete použiť minifikáciu v %2$s, deaktivujte túto možnosť v Autoptimize.

en: CSS Files
sk_SK: Súbory CSS

en: JavaScript Files
sk_SK: Súbory JavaScript

note: translators: %1$s = type of minification (HTML, CSS or JS), %2$s = “WP Rocket”.
en: %1$s Minification is currently activated in <strong>Autoptimize</strong>. If you want to use %2$s’s minification, disable those options in Autoptimize.
sk_SK: %1$s Minifikácia je momentálne aktivovaná v <strong>Autoptimize</strong>. Ak chcete použiť minifikáciu v %2$s, deaktivujte tieto možnosti v Autoptimize.

note: translators: %1$s = opening </a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: Also, please check our %1$sdocumentation%2$s for a list of compatibility exclusions.
sk_SK: Takisto si prosím prečítajte našu %1$sdokumentáciu%2$s, kde nájdete zoznam kompatibilných výnimiek.

en: Internal scripts are excluded by default to prevent issues. Remove them to take full advantage of this option.
sk_SK: Interné skripty sú štandardne vylúčené, aby sa predišlo problémom. Odstráňte ich, aby ste mohli túto možnosť využiť naplno.

note: translators: %1$s = opening </a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: If this causes trouble, restore the default exclusions, found %1$shere%2$s
sk_SK: Ak to spôsobuje problémy, obnovte predvolené obmedzenia, ktoré nájdete %1$stu%2$s

en: Minify CSS files
sk_SK: Zmenšiť CSS súbory

en: Minify CSS removes whitespace and comments to reduce the file size.
sk_SK: Minify CSS odstraňuje medzery a komentáre, aby zmenšil veľkosť súboru.

en: Specify URLs of CSS files to be excluded from minification (one per line).
sk_SK: Špecifikujte URL adresy súborov CSS, ktoré majú byť vylúčené z minifikácie (jedna na riadok).

en: <strong>Internal:</strong> The domain part of the URL will be stripped automatically. Use (.*).css wildcards to exclude all CSS files located at a specific path.
sk_SK: <strong>Interné:</strong> Časť URL adresy súvisiaca s doménou bude automaticky odstránená. Použite zástupné znaky (.*).css na vylúčenie všetkých CSS súborov nachádzajúcich sa v určitej ceste.

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: <strong>3rd Party:</strong> Use either the full URL path or only the domain name, to exclude external CSS. %1$sMore info%2$s
sk_SK: <strong>Tretia strana:</strong> Použite buď úplnú URL adresu, alebo len názov domény, aby ste vylúčili externé CSS. %1$sViac informácií%2$s

en: Optimize CSS delivery
sk_SK: Optimalizovať doručovanie CSS

en: Optimize CSS delivery eliminates render-blocking CSS on your website. Only one method can be selected. Remove Unused CSS is recommended for optimal performance, but limited only to the users with active license.
sk_SK: Optimalizácia doručovania CSS eliminuje CSS blokujúce vykresľovanie na vašej webstránke. Je možné vybrať len jednu metódu. Odstránenie nepoužívaného CSS sa odporúča pre optimálny výkon, ale je obmedzené len na používateľov s aktívnou licenciou.

en: Optimize CSS delivery eliminates render-blocking CSS on your website. Only one method can be selected. Remove Unused CSS is recommended for optimal performance.
sk_SK: Optimalizácia doručovania CSS eliminuje CSS blokujúce vykresľovanie na vašej webstránke. Je možné vybrať len jednu metódu. Pre optimálny výkon sa odporúča odstrániť nepoužívané CSS.

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: Optimize CSS Delivery features are disabled on local environments. %1$sLearn more%2$s
sk_SK: Funkcie optimalizácie doručovania CSS sú v lokálnych prostrediach deaktivované. %1$sViac informácií%2$s

en: Remove Unused CSS
sk_SK: Odstrániť nepoužité CSS

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: Removes unused CSS per page and helps to reduce page size and HTTP requests. Recommended for best performance. Test thoroughly! %1$sMore info%2$s
sk_SK: Odstraňuje nepoužívané CSS na stránke a pomáha znížiť veľkosť stránky a počet HTTP požiadaviek. Odporúča sa pre dosiahnutie najlepšieho výkonu. Dôkladne otestujte! %1$sViac informácií%2$s

en: This could break things!
sk_SK: Týmto by ste mohli niečo pokaziť!

en: If you notice any errors on your website after having activated this setting, just deactivate it again, and your site will be back to normal.
sk_SK: Ak po aktivácii tohto nastavenia objavíte na svojej webstránke chyby, jednoducho ho opäť deaktivujte a vaša stránka sa vráti do normálneho stavu.

en: Activate Remove Unused CSS
sk_SK: Aktivovať odstránenie nevyužitého CSS

en: CSS safelist
sk_SK: Zoznam bezpečných CSS adries

en: Specify CSS filenames, IDs or classes that should not be removed (one per line).
sk_SK: Špecifikujte názvy súborov CSS, ID alebo triedy, ktoré by nemali byť odstránené (jeden na riadok).

en: Load CSS asynchronously
sk_SK: Načítať CSS asynchrónne

[ctx: WP Critical CSS compatibility]
note: translators: %1$s = plugin name.
en: Load CSS asynchronously is currently handled by the %1$s plugin. If you want to use WP Rocket’s load CSS asynchronously option, disable the %1$s plugin.
sk_SK: Asynchrónne načítanie CSS je v súčasnosti zabezpečované pluginom %1$s. Ak chcete použiť možnosť asynchrónneho načítania CSS vo WP Rocket, deaktivujte plugin %1$s.

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: Generates critical path CSS and loads CSS asynchronously. %1$sMore info%2$s
sk_SK: Generuje kritickú cestu CSS a načíta CSS asynchrónne. %1$sViac informácií%2$s

en: Fallback critical CSS
sk_SK: Záložné kritické CSS

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: Provides a fallback if auto-generated critical path CSS is incomplete. %1$sMore info%2$s
sk_SK: Poskytuje záložný plán, ak automaticky generované CSS kritickej cesty nie je kompletné. %1$sViac informácií%2$s

en: Minify JavaScript files
sk_SK: Minimalizovať súbory JavaScript

en: Minify JavaScript removes whitespace and comments to reduce the file size.
sk_SK: JavaScript Minify odstraňuje medzery a komentáre, čím zmenšuje veľkosť súboru.

en: Combine JavaScript files <em>(Enable Minify JavaScript files to select)</em>
sk_SK: Zlúčiť súbory JavaScript <em>(aktivujte možnosť Minifikovať súbory JavaScript)</em>

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: Combine JavaScript files combines your site’s internal, 3rd party and inline JS reducing HTTP requests. Not recommended if your site uses HTTP/2. %1$sMore info%2$s
sk_SK: Kombinovanie súborov JavaScript združuje interné, externé a vložené JS súbory vašej stránky, čím sa znižuje počet požiadaviek HTTP. Neodporúča sa, ak vaša stránka používa protokol HTTP/2. %1$sViac informácií%2$s

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: For compatibility and best results, this option is disabled when delay javascript execution is enabled.
sk_SK: Z dôvodu kompatibility a dosiahnutia najlepších výsledkov je táto možnosť deaktivovaná, ak je aktivované oneskorenie vykonávania javascriptu.

en: Activate combine JavaScript
sk_SK:  Aktivovať kombináciu JavaScriptu

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: Specify patterns of inline JavaScript to be excluded from concatenation (one per line). %1$sMore info%2$s
sk_SK: Špecifikujte vzory inline JavaScriptu, ktoré majú byť vyňaté zo zlučovania (jeden na riadok). %1$sViac informácií%2$s

en: Specify URLs of JavaScript files to be excluded from minification and concatenation (one per line).
sk_SK: Špecifikujte URL adresy súborov JavaScript, ktoré majú byť vylúčené z minimalizácie a zlučovania (jedna na riadok).

en: <strong>Internal:</strong> The domain part of the URL will be stripped automatically. Use (.*).js wildcards to exclude all JS files located at a specific path.
sk_SK: <strong>Interné:</strong> Časť domény URL bude automaticky odstránená. Použite zástupné znaky (.*).js na vylúčenie všetkých súborov JS nachádzajúcich sa v určitej ceste.

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: <strong>3rd Party:</strong> Use either the full URL path or only the domain name, to exclude external JS. %1$sMore info%2$s
sk_SK: <strong>Tretia strana:</strong> Použite buď úplnú URL adresu, alebo len názov domény, aby ste vylúčili externé JS. %1$sViac informácií%2$s

en: Load JavaScript deferred
sk_SK: Načítať odložené JavaScripty

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: Load JavaScript deferred eliminates render-blocking JS on your site and can improve load time. %1$sMore info%2$s
sk_SK: Načítanie JavaScriptu s odloženým spustením eliminuje blokovanie renderovania JS na vašej stránke a môže skrátiť čas načítania. %1$sViac informácií%2$s

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: Specify URLs or keywords of JavaScript files to be excluded from defer (one per line). %1$sMore info%2$s
sk_SK: Uveďte URL adresy alebo kľúčové slová JavaScript súborov, ktoré majú byť vylúčené z odkladu (jedno na riadok). %1$sViac informácií%2$s

en: Delay JavaScript execution
sk_SK: Odklad vykonávania JavaScriptu

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: Improves performance by delaying the loading of JavaScript files until user interaction (e.g. scroll, click). %1$sMore info%2$s
sk_SK: Zlepšuje výkon tým, že odkladá načítanie súborov JavaScript až do interakcie používateľa (napr. posúvanie, kliknutie). %1$sViac informácií%2$s

en: One-click exclusions
sk_SK: Vylúčenia na jedno kliknutie

en: When using the Delay JavaScript feature, you might notice that some elements in the viewport take time to appear.
sk_SK: Pri používaní funkcie Delay JavaScript si možno všimnete, že niektoré prvky v zobrazení sa zobrazujú s oneskorením.

en: If you need these elements to load immediately, select the related plugins, themes, or services below to ensure they appear without delay.
sk_SK: Ak potrebujete, aby sa tieto prvky načítali okamžite, vyberte nižšie príslušné doplnky, motívy alebo služby, ktoré sa majú zobraziť bez oneskorenia.

en: Specify URLs or keywords that can identify inline or JavaScript files to be excluded from delaying execution (one per line).
sk_SK: Špecifikujte URL adresy alebo kľúčové slová, ktoré môžu identifikovať súbory inline alebo JavaScript a majú byť vylúčené z oneskorenia vykonania (jedno na riadok).

en: Safe Mode for Delay JavaScript Execution
sk_SK: Bezpečný režim pre oneskorené vykonávanie JavaScriptu

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: The Safe Mode mode prevents all internal scripts from being delayed.
sk_SK: Bezpečný režim zabraňuje oneskoreniu všetkých interných skriptov.

en: Performance impact
sk_SK: Vplyv na výkonnosť

en: By enabling Safe Mode, you significantly reduce your website performance improvements. We recommend using it only as a temporary solution. If you’re experiencing issues with the Delay JavaScript feature, our support team can help you troubleshoot.
sk_SK: Aktiváciou bezpečného režimu výrazne znížite výkonnosť svojej webstránky. Odporúčame ho používať iba ako dočasné riešenie. Ak máte problémy s funkciou Oneskorenie JavaScriptu, naša technická podpora vám pomôže s ich odstránením.

en: ACTIVATE SAFE MODE
sk_SK: AKTIVOVAŤ BEZPEČNÝ REŽIM

en: Media
sk_SK: Médiá

en: LazyLoad, image dimensions, font optimization
sk_SK: LazyLoad, rozmery obrázkov, optimalizácia písma

en: Autoptimize
sk_SK: Optimalizovať automaticky

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: It can improve actual and perceived loading time as images, iframes, and videos will be loaded only as they enter (or about to enter) the viewport and reduces the number of HTTP requests. %1$sMore Info%2$s
sk_SK: Môže sa tým zlepšiť skutočná a vnímaná doba načítania, pretože obrázky, iframe a videá sa budú načítať až vtedy, keď vstúpia (alebo sa chystajú vstúpiť) do zorného poľa, a zníži sa počet HTTP požiadaviek. %1$sViac informácií%2$s

note: translators: %1$s = “WP Rocket”, %2$s = a list of plugin names.
en: LazyLoad is currently activated in %2$s. If you want to use WP Rocket’s LazyLoad, disable this option in %2$s.
sk_SK: LazyLoad je momentálne aktivovaný v %2$s. Ak chcete používať LazyLoad od WP Rocket, deaktivujte túto možnosť v %2$s.

en: Image Dimensions
sk_SK: Rozmery obrázku

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: Add missing width and height attributes to images. Helps prevent layout shifts and improve the reading experience for your visitors. %1$sMore info%2$s
sk_SK: Pridajte chýbajúce atribúty šírky a výšky k obrázkom. Pomôže to zabrániť posunom rozloženia a zlepšiť čitateľnosť pre vašich návštevníkov. %1$sViac informácií%2$s

en: Fonts
sk_SK: Fonty

en: Enable for images
sk_SK: Povoliť pre obrázky

note: translators: %1$s = “WP Rocket”, %2$s = a list of plugin names.
en: LazyLoad for images is currently activated in %2$s. If you want to use %1$s’s LazyLoad, disable this option in %2$s.
sk_SK: Funkcia LazyLoad pre obrázky je momentálne aktivovaná v %2$s. Ak chcete používať LazyLoad v %1$s, deaktivujte túto možnosť v %2$s.

en: Enable for CSS background images
sk_SK: Povoliť pre CSS obrázky na pozadí

en: Enable for iframes and videos
sk_SK: Povoliť pre iframes a videá

en: Replace YouTube iframe with preview image
sk_SK: Nahradiť iframe YouTube náhľadovým obrázkom

note: translators: %1$s = “WP Rocket”, %2$s = a list of plugin or themes names.
en: Replace YouTube iframe with preview image is not compatible with %2$s.
sk_SK: Nahradenie iframu YouTube náhľadovým obrázkom nie je kompatibilné s %2$s.

note: translators: %1$s = “WP Rocket”, %2$s = a list of plugin or themes names.
en: This can significantly improve your loading time if you have a lot of YouTube videos on a page.
sk_SK: Ak máte na stránke veľa videí z YouTube, môžete tým výrazne skrátiť čas ich načítania.

en: Excluded images or iframes
sk_SK: Vynechať obrázky alebo iframes

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: Specify keywords (e.g. image filename, CSS filename, CSS class, domain) from the image or iframe code to be excluded (one per line). %1$sMore info%2$s
sk_SK: Špecifikujte kľúčové slová (napr. názov súboru obrázku, názov súboru CSS, trieda CSS, doména) z obrázku alebo kódu iframe, ktoré majú byť vylúčené (jedno na riadok). %1$sViac informácií%2$s

en: Add missing image dimensions
sk_SK: Pridať chýbajúce rozmery obrázku

en: Preload fonts
sk_SK: Vopred načítať fonty

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: Preload above-the-fold fonts to enhance layout stability and optimize text-based LCP elements. %1$sMore info%2$s
sk_SK: Prednačítajte fonty nad foldom stránky, aby ste zvýšili stabilitu rozloženia a optimalizovali textové prvky LCP. %1$sViac informácií%2$s

en: Self-host Google Fonts
sk_SK: Vlastné hostovanie Google Fontov

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: Download and serve fonts directly from your server. Reduces connections to external servers and minimizes font shifts. %1$sMore info%2$s
sk_SK: Sťahujte a zobrazujte písma priamo zo svojho servera. Zredukuje sa tým počet pripojení k externým serverom a minimalizujú sa posuny písma. %1$sViac informácií%2$s

en: Generate cache files
sk_SK: Generovať súbory cache

en: Preload Cache
sk_SK: Vopred načítať cache

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: When you enable preloading WP Rocket will automatically detect your sitemaps and save all URLs to the database. The plugin will make sure that your cache is always preloaded.
sk_SK: Keď povolíte načítanie vopred, WP Rocket automaticky rozpozná vaše mapy stránok a uloží všetky URL adresy do databázy. Plugin zaistí, že vaša cache bude vždy načítaná vopred.

en: Preload Links
sk_SK: Vopred načítať odkazy

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: Link preloading improves the perceived load time by downloading a page when a user hovers over the link. %1$sMore info%2$s
sk_SK: Prednačítanie odkazov zlepšuje vnímanú dobu načítania tým, že stránka sa stiahne v momente, keď používateľ prejde kurzorom nad odkazom. %1$sViac informácií%2$s

en: Activate Preloading
sk_SK: Aktivovať načítanie vopred

en: Exclude URLs
sk_SK: Vynechať URL

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: Specify URLs to be excluded from the preload feature (one per line). %1$sMore info%2$s
sk_SK: Špecifikujte URL adresy, ktoré majú byť vylúčené z funkcie načítania vopred (jedna na riadok). %1$sViac informácií%2$s

en: Enable link preloading
sk_SK: Povoliť načítanie odkazov vopred

en: Advanced Rules
sk_SK: Rozšírené pravidlá

en: Fine-tune cache rules
sk_SK: Doladiť pravidlá cache

en: Sensitive pages like custom login/logout URLs should be excluded from cache.
sk_SK: Citlivé stránky, ako sú vlastné URL adresy na prihlásenie/odhlásenie, by mali byť vylúčené z cache.

[ctx: plugin name]
en: Easy Digital Downloads
sk_SK: Jednoduché digitálne sťahovanie

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = plugin name, %3$s closing </a> tag.
en: <br>Cart, checkout and "my account" pages set in <strong>%1$s%2$s%3$s</strong> will be detected and never cached by default.
sk_SK: <br>Stránky košíka, pokladne a „môj účet“ nastavené v <strong>%1$s%2$s%3$s</strong> budú automaticky detegované a nikdy nebudú cacheované.

en: Cache Lifespan
sk_SK: Životnosť cache

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: Cache files older than the specified lifespan will be deleted.<br>Enable %1$spreloading%2$s for the cache to be rebuilt automatically after lifespan expiration.
sk_SK: Súbory v pamäti cache, ktoré sú staršie ako stanovená životnosť, budú odstránené. <br>Povoľte %1$snačítanie vopred%2$s, aby sa pamäť cache automaticky obnovila po uplynutí životnosti.

en: Never Cache Cookies
sk_SK: Nikdy necacheovať súbory cookies

en: Cache Query String(s)
sk_SK: Cache pre reťazce požiadavky/požiadaviek

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: %1$sCache for query strings%2$s enables you to force caching for specific GET parameters.
sk_SK: %1$sCache pre reťazce požiadaviek%2$s vám umožňuje vynútiť ukladanie do vyrovnávacej pamäte pre konkrétne parametre GET.

en: Specify time after which the global cache is cleared<br>(0 = unlimited )
sk_SK: Určite čas, po ktorom sa globálna cache vymaže<br>(0=neobmedzený).

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: Reduce lifespan to 10 hours or less if you notice issues that seem to appear periodically. %1$sWhy?%2$s
sk_SK: Ak zaznamenáte problémy, ktoré sa objavujú pravidelne, skráťte životnosť na 10 hodín alebo menej. %1$sPrečo?%2$s

en: Hours
sk_SK: Hodiny

en: Days
sk_SK: Dni

en: Specify URLs of pages or posts that should never be cached (one per line)
sk_SK: Špecifikujte URL adresy stránok alebo príspevkov, ktoré by sa nikdy nemali cacheovať (jedna na riadok)

en: The domain part of the URL will be stripped automatically.<br>Use (.*) wildcards to address multiple URLs under a given path.
sk_SK: Časť domény v URL adrese bude automaticky odstránená. <br>Použite zástupné znaky (.*) na adresovanie viacerých URL adries v danej ceste.

en: Specify full or partial IDs of cookies that, when set in the visitor's browser, should prevent a page from getting cached (one per line)
sk_SK: Špecifikujte úplné alebo čiastočné ID súborov cookies, ktoré by po nastavení v prehliadači návštevníka mali zabrániť cacheovaniu stránky (jedno ID na riadok).

en: Specify user agent strings that should never see cached pages (one per line)
sk_SK: Špecifikujte reťazce používateľského agenta, ktoré by nikdy nemali vidieť stránky uložené v pamäti cache (jeden na riadok)

en: Use (.*) wildcards to detect parts of UA strings.
sk_SK: Na detekciu častí reťazcov UA použite zástupné znaky (.*) .

en: Specify URLs you always want purged from cache whenever you update any post or page (one per line)
sk_SK: Uveďte URL adresy, ktoré chcete vždy vymazať z cache pri každej aktualizácii príspevku alebo stránky (jedna na riadok).

en: Specify query strings for caching (one per line)
sk_SK: Špecifikujte reťazce dopytov pre ukladanie do cache (jeden na riadok)

en: Optimize, reduce bloat
sk_SK: Optimalizovať, redukovať objem

en: Post Cleanup
sk_SK: Čistenie postov

en: Post revisions and drafts will be permanently deleted. Do not use this option if you need to retain revisions or drafts.
sk_SK: Revízie a koncepty príspevkov budú trvalo odstránené. Táto možnosť sa neodporúča, ak potrebujete revízie alebo koncepty zachovať.

en: Comments Cleanup
sk_SK: Čistenie komentárov

en: Spam and trashed comments will be permanently deleted.
sk_SK: Spam a vymazané komentáre budú natrvalo odstránené.

en: Transients Cleanup
sk_SK: Čistenie prechodných procesov

en: Transients are temporary options; they are safe to remove. They will be automatically regenerated as your plugins require them.
sk_SK: Prechodné procesy sú dočasné možnosti; ich odstránenie je bezpečné. Budú automaticky znovu vytvorené, keď ich vaše pluginy budú potrebovať.

en: Database Cleanup
sk_SK: Čistenie databázy

en: Reduces overhead of database tables
sk_SK: Znižuje zaťaženie databázových tabuliek

en: Automatic Cleanup
sk_SK: Automatické čistenie

en: All transients
sk_SK: Všetky prechodné procesy

en: Optimize Tables
sk_SK: Optimalizovať tabuľky

en: Schedule Automatic Cleanup
sk_SK: Naplánovať automatické čistenie

en: Frequency
sk_SK: Frekvencia

en: Daily
sk_SK: Denne

en: Weekly
sk_SK: Týždenne

en: Monthly
sk_SK: Mesačne

en: Specify the CNAME(s) below
sk_SK: Špecifikujte CNAME(s) nižšie

en: Control WordPress Heartbeat API
sk_SK: Ovládanie WordPress Heartbeat API

en: Reducing or disabling the Heartbeat API’s activity can help save some of your server’s resources.
sk_SK: Obmedzenie alebo deaktivácia aktivity rozhrania Heartbeat API môže pomôcť ušetriť časť zdrojov vášho servera.

en: Reduce or disable Heartbeat activity
sk_SK: Obmedziť alebo vypnúť činnosť Heartbeat

en: Reducing activity will change Heartbeat frequency from one hit each minute to one hit every 2 minutes.
sk_SK: Znížením aktivity sa frekvencia Heartbeat zmení z jedného impulzu za minútu na jeden impulz za 2 minúty.

en: Disabling Heartbeat entirely may break plugins and themes using this API.
sk_SK: Úplné vypnutie Heartbeat môže spôsobiť nefunkčnosť pluginov a tém, ktoré používajú toto API.

en: Do not limit
sk_SK: Nelimitovať

en: Reduce activity
sk_SK: Znížiť aktivitu

en: Disable
sk_SK: Zakázať

en: Control Heartbeat
sk_SK: Ovládať Heartbeat

en: Behavior in backend
sk_SK: Správanie na pozadí

en: Behavior in post editor
sk_SK: Správanie v posteditovaní

en: Behavior in frontend
sk_SK: Správanie na front-ende

en: Get performance insights
sk_SK: Získajte informácie o výkone

en: Performance Monitoring
sk_SK: Monitoring výkonnosti

en: Enable automatic performance testing for your pages.
sk_SK: Aktivujte automatické testovanie výkonu svojich stránok.

en: Upgrade your plan to get access to automatic performance tests
sk_SK: Upgradujte svoj balíček a získajte prístup k automatickým testom výkonu

en: Add-ons
sk_SK: Rozšírenia

en: Add more features
sk_SK: Pridať ďalšie funkcie

en: One-click Rocket Add-ons
sk_SK: Rozšírenia Rocket na jedno kliknutie

en: One-Click Add-ons are features extending available options without configuration needed. Switch the option "on" to enable from this screen.
sk_SK: Rozšírenia na jedno kliknutie sú funkcie, ktoré rozširujú dostupné možnosti bez nutnosti konfigurácie. Pre aktiváciu na tejto obrazovke zvoľte možnosť „zapnúť“.

en: Rocket Add-ons
sk_SK: Rozšírenia Rocket

en: Rocket Add-ons are complementary features extending available options.
sk_SK: Rozšírenia Rocket sú doplnkové funkcie, ktoré rozširujú dostupné možnosti.

en: User Cache
sk_SK: Používateľské cache

en: If you need to create a dedicated set of cache files for each logged-in WordPress user, you must activate this add-on.
sk_SK: Ak potrebujete vytvoriť špeciálnu sadu súborov cache pre každého prihláseného používateľa WordPressu, musíte aktivovať toto rozšírenie.

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: User cache is great when you have user-specific or restricted content on your website.<br>%1$sLearn more%2$s
sk_SK: Používateľská cache je skvelá, ak máte na svojom webe obsah špecifický pre užívateľov alebo obmedzený.<br>%1$sViac informácií%2$s

en: Cloudflare
sk_SK: Cloudfare

en: Integrate your Cloudflare account with this add-on.
sk_SK: Integrujte si svoj účet Cloudflare s týmto rozšírením.

en: Provide your account email, global API key, and domain to use options such as clearing the Cloudflare cache and enabling optimal settings with WP Rocket.
sk_SK: Zadajte e-mailovú adresu svojho účtu, globálny kľúč API a doménu, aby ste mohli používať možnosti ako vymazanie cache Cloudflare a povolenie optimálnych nastavení s WP Rocket.

note: translators: %1$s = opening span tag, %2$s = closing span tag.
en: %1$sPlanning on using Automatic Platform Optimization (APO)?%2$s Just activate the official Cloudflare plugin and configure it. WP Rocket will automatically enable compatibility.
sk_SK: %1$sPlánujete používať funkciu Automatickej optimalizácie platformy (APO)?%2$s Stačí si aktivovať oficiálny plugin Cloudflare a nakonfigurovať ju. WP Rocket automaticky povolí kompatibilitu.

en: If Varnish runs on your server, you must activate this add-on.
sk_SK: Ak na vašom serveri beží Varnish, je potrebné aktivovať toto rozšírenie.

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: Varnish cache will be purged each time WP Rocket clears its cache to ensure content is always up-to-date.<br>%1$sLearn more%2$s
sk_SK: Cache Varnish bude vymazaná zakaždým, keď WP Rocket vyprázdni svoju cache, aby sa zabezpečilo, že obsah je vždy aktuálny.<br>%1$sZistiť viac%2$s

en: WebP Compatibility
sk_SK: Kompatibilita s WebP

en: Improve browser compatibility for WebP images.
sk_SK: Zlepšite kompatibilitu prehliadača s WebP obrázkami.

note: translators: %1$s and %3$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: Enable this option if you would like WP Rocket to serve WebP images to compatible browsers. Please note that WP Rocket cannot create WebP images for you. To create WebP images we recommend %1$sImagify%2$s. %3$sMore info%2$s
sk_SK: Túto možnosť aktivujte, ak chcete, aby WP Rocket poskytoval obrázky WebP kompatibilným prehliadačom. Upozorňujeme, že WP Rocket nemôže vytvárať obrázky WebP za vás. Na vytváranie obrázkov WebP odporúčame %1$sImagify%2$s. %3$sViac informácií%2$s

en: Clear the Sucuri cache when WP Rocket’s cache is cleared.
sk_SK: Vyčistiť cache Sucuri, keď je vyčistená cache WP Rocket.

en: Provide your API key to clear the Sucuri cache when WP Rocket’s cache is cleared.
sk_SK: Zadajte svoj API kľúč, aby sa vymazala cache Sucuri, keď sa vymaže cache WP Rocket.

en: Synchronize Sucuri cache with this add-on.
sk_SK: Synchronizovať cache Sucuri s týmto rozšírením.

en: Cloudflare credentials
sk_SK: Prihlasovacie údaje Cloudflare

en: Cloudflare settings
sk_SK: Nastavenia Cloudfare

[ctx: Cloudflare]
en: Global API key:
sk_SK: Globálny API kľúč:

[ctx: Cloudflare]
en: Find your API key
sk_SK: Nájdite svoj API kľúč

[ctx: Cloudflare]
en: Account email
sk_SK: E-mail účtu

[ctx: Cloudflare]
en: Zone ID
sk_SK: ID Zone

en: Development mode
sk_SK: Vývojársky režim

note: translators: %1$s = link opening tag, %2$s = link closing tag.
en: Temporarily activate development mode on your website. This setting will automatically turn off after 3 hours. %1$sLearn more%2$s
sk_SK: Dočasne aktivujte režim vývoja na svojej webstránke. Toto nastavenie sa automaticky vypne po 3 hodinách. %1$sViac informácií.%2$s

en: Optimal settings
sk_SK: Optimálne nastavenia

en: Automatically enhances your Cloudflare configuration for speed, performance grade and compatibility.
sk_SK: Automaticky vylepšuje konfiguráciu Cloudflare z hľadiska rýchlosti, výkonu a kompatibility.

en: Relative protocol
sk_SK: Relatívny protokol

en: Should only be used with Cloudflare's flexible SSL feature. URLs of static files (CSS, JS, images) will be rewritten to use // instead of http:// or https://.
sk_SK: Malo by sa používať iba s flexibilnou funkciou SSL od Cloudflare. URL adresy statických súborov (CSS, JS, obrázky) budú prepísané tak, aby využívali // namiesto http:// alebo https://.

en: Sucuri credentials
sk_SK: Referencie Sucuri

[ctx: Sucuri]
en: Firewall API key (for plugin), must be in format {32 characters}/{32 characters}:
sk_SK: Firewall API kľúč (pre plugin) musí mať formát {32 znakov}/{32 znakov}:

[ctx: Sucuri]
en: Find your API key
sk_SK: Nájdite svoj API kľúč

en: Sucuri Add-on: The API key for the Sucuri firewall must be in format <code>{32 characters}/{32 characters}</code>.
sk_SK: Rozšírenie Sucuri: Kľúč API pre firewall Sucuri musí mať formát <code>{32 znakov}/{32 znakov}</code>.

en: Sorry! Adding /(.*) in Advanced Rules > Never Cache URL(s) was not saved because it disables caching and optimizations for every page on your site.
sk_SK: Ospravedlňujeme sa! Pridanie /(.*) v pokročilých pravidlách > Nikdy neukladať URL adresy do cache nebolo uložené, pretože sa tým deaktivuje ukladanie do cache a optimalizácia pre každú stránku na vašom webe.

en: Import, Export, Rollback
sk_SK: Import, export, spätné obnovenie

en: Image Optimization
sk_SK: Optimalizácie obrázkov

en: Compress your images
sk_SK: Zmenšite svoje obrázky

en: Tutorials
sk_SK: Tutoriály

en: Getting started and how to videos
sk_SK: Ako začať a videonávody

en: Our Plugins
sk_SK: Naše pluginy

en: Build Better, Faster, Safer
sk_SK: Budujte lepšie, rýchlejšie, bezpečnejšie

en: WP Rocket Expired Cache Interval
sk_SK: WP Rocket Interval vypršanej cache

en: WP_CACHE value
sk_SK: Hodnota WP_CACHE

en: The WP_CACHE constant needs to be set to true for WP Rocket cache to work properly
sk_SK: Aby cache WP Rocket fungoval správne, je potrebné nastaviť konštantu WP_CACHE na hodnotu true.

en: WP_CACHE is set to true
sk_SK: WP_CACHE je nastavená na hodnotu true

en: WP_CACHE is not set
sk_SK: WP_CACHE nie je nastavená

en: WP_CACHE is set to false
sk_SK: WP_CACHE je nastavená na hodnotu false

en: Specify URL(s) of files that should not get served via CDN (one per line).
sk_SK: Špecifikujte URL adresy súborov, ktoré nemajú byť poskytované prostredníctvom CDN (jedna na riadok).

en: The domain part of the URL will be stripped automatically.<br>Use (.*) wildcards to exclude all files of a given file type located at a specific path.
sk_SK: Časť domény URL adresy bude automaticky odstránená.<br>Použite zástupné znaky (.*) na vylúčenie všetkých súborov daného typu nachádzajúcich sa v konkrétnej ceste.

en: We could not fetch the current price because RocketCDN API returned an unexpected error code.
sk_SK: Aktuálnu cenu sa nám nepodarilo získať, pretože rozhranie API RocketCDN vrátilo neočakávaný chybový kód.

en: RocketCDN is not available at the moment. Please retry later.
sk_SK: RocketCDN momentálne nie je k dispozícii. Prosím, skúste to neskôr.

en: RocketCDN cache purge failed: Missing identifier parameter.
sk_SK: Vyčistenie cache RocketCDN sa nepodarilo: Chýba parameter identifikátora.

en: RocketCDN cache purge failed: Missing user token.
sk_SK: Vyčistenie cache RocketCDN sa nepodarilo: Chýba token používateľa.

en: RocketCDN cache purge failed: The API returned an unexpected response code.
sk_SK: Vyčistenie cache RocketCDN sa nepodarilo: API vrátilo neočakávaný kód odpovede.

en: RocketCDN cache purge failed: The API returned an empty response.
sk_SK: Vyčistenie cache RocketCDN sa nepodarilo: API vrátilo prázdnu odpoveď.

en: RocketCDN cache purge failed: The API returned an unexpected response.
sk_SK: Vyčistenie cache RocketCDN sa nepodarilo: API vrátilo neočakávanú odpoveď.

note: translators: %s = message returned by the API.
en: RocketCDN cache purge failed: %s.
sk_SK: Vyčistenie cache RocketCDN sa nepodarilo: %s.

en: RocketCDN cache purge successful.
sk_SK: Vyčistenie cache RocketCDN bolo úspešné.

note: translators: %1$is = opening link tag, %2$s = closing link tag.
en: %1$sMore Info%2$s
sk_SK: %1$sViac informácií%2$s

note: translators: %1$s = Old CName, %2$s = New CName.
en: We've updated your RocketCDN CNAME from %1$s to %2$s.
sk_SK: Aktualizovali sme vaše RocketCDN CNAME z %1$s na %2$s.

note: translators: %1$s = New CName.
en: The change is already applied to the plugin settings. If you were using the CNAME in your code, make sure to update it to: %1$s.
sk_SK: Zmena je už aplikovaná na nastavenia pluginu. Ak ste vo svojom kóde používali CNAME, nezabudnite ho aktualizovať na: %1$s.

en: contact support
sk_SK: kontaktovať podporu

en: RocketCDN enabled
sk_SK: RocketCDN povolené

en: RocketCDN disabled
sk_SK: RocketCDN zakázané

note: Translators: %s = date formatted using date_i18n() and get_option( 'date_format' ).
en: Valid until %s only!
sk_SK: Platné len do %s!

en: Learn more about RocketCDN
sk_SK: Zistiť viac o RocketCDN

note: translators: %1$s = discounted price, %2$s = regular price.
en: *$%1$s/month for 12 months then $%2$s/month. You can cancel your subscription at any time.
sk_SK: *%1$s €/mesiac po dobu 12 mesiacov, potom %2$s €/mesiac. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť.

en: Upgrade Now
sk_SK: Upgradovať teraz

en: RocketCDN is unavailable on local domains and staging sites.
sk_SK: RocketCDN nie je k dispozícii na lokálnych doménach a testovacích stránkach.

en: WP Rocket process pending jobs
sk_SK: WP Rocket spracováva čakajúce úlohy

en: WP Rocket clear failed jobs
sk_SK: WP Rocket odstráni neúspešné úlohy

en: WP Rocket process on submit jobs
sk_SK: Proces WP Rocket pri odosielaní úloh

en: Clear Priority Elements
sk_SK: Vyčistiť prioritné prvky

en: Clear Priority Elements of this URL
sk_SK: Vyčistiť prioritné prvky tejto URL adresy

en: Priority Elements
sk_SK: Prioritné prvky

en: Clear
sk_SK: Vyčistiť

en: Reset stored optimizations related to Automatic Lazy Rendering, Critical Images, Preconnect to External Domains, and Preload Fonts.
sk_SK: Obnoviť uložené optimalizácie súvisiace s Automatickým odloženým vykresľovaním, Kritickými obrázkami, Predbežným pripojením k externým doménam a Predbežným načítaním písem.

note: translators: %1$s = plugin name.
en: %1$s: Stored optimization data for Automatic Lazy Rendering, Critical Images, Preconnect to External Domains, and Preload Fonts has been cleared! New data will be generated as needed.
sk_SK: %1$s: Uložené optimalizačné údaje pre Automatické odložené vykresľovanie, Kritické obrázky, Predbežné pripojenie k externým doménam a Predbežné načítanie písem boli vymazané! Nové údaje sa budú generovať podľa potreby.

en: Script error
sk_SK: Chyba skriptu

en: Script timeout
sk_SK: Platnosť skriptu vypršala

note: Translators: %s is the exception message.
en: It was not possible to determine a valid cut-off time: %s.
sk_SK: Nebolo možné určiť platný časový limit: %s.

en: Every minute
sk_SK: Každú minútu

en: Regenerate Critical Path CSS
sk_SK: Regenerovať kritickú cestu CSS

en: Generate Specific CPCSS
sk_SK: Generovať špecifické CPCSS

en: Regenerate specific CPCSS
sk_SK: Znova generovať špecifické CPCSS

en: This feature is not available for non-public post types.
sk_SK: Táto funkcia nie je k dispozícii pre neverejné typy príspevkov.

en: %l to use this feature.
sk_SK: %l na používanie tejto funkcie.

note: translators: %s = post type.
en: Publish the %s
sk_SK: Publikovať %s

note: translators: %s = post type.
en: Enable Load CSS asynchronously in WP Rocket settings
sk_SK: Povoliť asynchrónne načítanie CSS v nastaveniach WP Rocket

en: Enable Load CSS asynchronously in the options above
sk_SK: Povoľte asynchrónne načítanie CSS v možnostiach vyššie

note: translators: %1$s = type of content, %2$s = error message.
en: Critical CSS for %1$s not generated. Error: %2$s
sk_SK: Kritické CSS pre %1$s nebolo vygenerované. Chyba: %2$s

note: translators: %s = item URL.
en: Critical CSS for %1$s on mobile not generated. Error: The API returned an empty response.
sk_SK: Kritické CSS pre %1$sna mobilné zariadenia nebolo vygenerované. Chyba: API vrátilo prázdnu odpoveď.

note: translators: %s = item URL.
en: Critical CSS for %1$s not generated. Error: The API returned an empty response.
sk_SK: Kritické CSS pre %1$s nebolo vygenerované. Chyba: API vrátilo prázdnu odpoveď.

note: translators: %s = item URL.
en: Critical CSS for %1$s on mobile not generated.
sk_SK: Kritické CSS pre %1$s na mobilné zariadenia sa negeneruje.

note: translators: %s = item URL. translators: %1$s = item URL or item type.
en: Critical CSS for %1$s not generated.
sk_SK: Kritické CSS pre %1$s nebolo vygenerované.

note: translators: %s = URL.
en: Critical CSS for %1$s on mobile not generated. Error: The API returned an invalid response code.
sk_SK: Kritické CSS pre %1$s na mobilné zariadenia nebolo vygenerované. Chyba: API vrátilo neplatný kód odpovede.

note: translators: %s = URL.
en: Critical CSS for %1$s not generated. Error: The API returned an invalid response code.
sk_SK: Kritické CSS pre %1$s nebolo vygenerované. Chyba: API vrátilo neplatný kód odpovede.

note: translators: %1$s = error message.
en: Error: %1$s
sk_SK: Chyba: %1$s

en: Critical CSS generation is currently running.
sk_SK: V súčasnosti prebieha generovanie kritického CSS.

note: Translators: %1$s = opening link tag, %2$s = closing link tag.
en: Go to the %1$sWP Rocket settings%2$s page to track progress.
sk_SK: Prejdite do %1$snastavení WP Rocket%2$s, kde môžete sledovať pokrok.

note: Translators: %1$d = number of critical CSS generated, %2$d = total number of critical CSS to generate.
en: Critical CSS generation is currently running: %1$d of %2$d page types completed. (Refresh this page to view progress)
sk_SK: Generovanie kritického CSS práve prebieha: %1$d z %2$d typov stránok dokončených. (Obnovte túto stránku, aby ste videli pokrok)

note: Translators: %1$d = number of critical CSS generated, %2$d = total number of critical CSS to generate.
en: Critical CSS generation finished for %1$d of %2$d page types.
sk_SK: Generovanie kritického CSS dokončené pre %1$d z %2$d typov stránok.

en: Critical CSS generation encountered one or more errors.
sk_SK: Pri generovaní kritického CSS došlo k jednej alebo viacerým chybám.

en: Learn more.
sk_SK: Zistiť viac.

note: translators: %1$ = opening bold tag, %2$ = closing bold tag.
en: We highly recommend the %1$supdated Remove Unused CSS%2$s for a better CSS optimization. Load CSS Asynchronously is always available as a back-up.
sk_SK: Pre lepšiu optimalizáciu CSS dôrazne odporúčame %1$saktualizovanú funkciu Odstrániť nepoužívané CSS%2$s. Funkcia Načítať CSS asynchrónne je vždy k dispozícii ako záloha.

en: Stay with the old option
sk_SK: Ponechať si starú možnosť

note: translators: %s = item URL.
en: Critical CSS for %1$s on mobile not generated. Error: The destination folder could not be created.
sk_SK: Kritické CSS pre %1$s na mobilné zariadenia nebolo vygenerované. Chyba: Cieľová zložka nemohla byť vytvorená.

note: translators: %s = item URL.
en: Critical CSS for %1$s not generated. Error: The destination folder could not be created.
sk_SK: Kritické CSS pre %1$s nebolo vygenerované. Chyba: Cieľová zložka nemohla byť vytvorená.

en: Critical CSS file for mobile does not exist
sk_SK: Kritický súbor CSS pre mobilné zariadenia neexistuje

en: Critical CSS file does not exist
sk_SK: Kritický CSS súbor neexistuje

en: Critical CSS file for mobile cannot be deleted
sk_SK: Kritický súbor CSS pre mobilné zariadenia nemožno odstrániť

en: Critical CSS file cannot be deleted
sk_SK: Kritický súbor CSS nemožno odstrániť

note: translators: %1$s = item URL or item type.
en: Mobile Critical CSS for %1$s not generated.
sk_SK: Mobilné kritické CSS pre %1$s nebolo vygenerované.

note: translators: %1$s = Item URL or item type.
en: Critical CSS for %s in progress.
sk_SK: Kritické CSS pre %s v procese.

note: translators: %1$s = Item URL or item type.
en: Mobile Critical CSS for %s generated.
sk_SK: Mobilné kritické CSS pre %s vygenerované.

note: translators: %1$s = Item URL or item type.
en: Critical CSS for %s generated.
sk_SK: Kritické CSS pre %s vygenerované.

en: Critical CSS file deleted successfully.
sk_SK: Kritický súbor CSS bol úspešne odstránený.

note: translators: %1$s = Item URL or item type.
en: Mobile Critical CSS for %1$s timeout. Please retry a little later.
sk_SK: Mobilné kritické CSS pre %1$s – vypršal časový limit. Skúste to, prosím, neskôr.

note: translators: %1$s = Item URL or item type.
en: Critical CSS for %1$s timeout. Please retry a little later.
sk_SK: Kritické CSS pre %1$s – vypršal časový limit. Skúste to, prosím, neskôr.

en: Mobile CPCSS generation not enabled.
sk_SK: Mobilná generácia CPCSS nie je povolená.

en: Requested post does not exist.
sk_SK: Požadovaný post neexistuje.

en: Cannot generate CPCSS for unpublished post.
sk_SK: Nie je možné vygenerovať CPCSS pre nezverejnený príspevok.

en: Scheduled Cache Purge
sk_SK: Plánované vyčistenie cache

en: Scheduled Database Optimization
sk_SK: Plánovaná optimalizácia databázy

en: Database Optimization Process
sk_SK: Proces optimalizácie databázy

[ctx: noun]
en: Preload
sk_SK: Vopred načítať

en: Critical Path CSS Generation Process
sk_SK: Proces generovania CSS kritickej cesty

en: Get Rocket Insights
sk_SK: Získať Rocket Insights

en: Your plan
sk_SK: Váš balíček

en: See how your top pages perform and quickly spot and optimize what slows your site down.
sk_SK: Zistite, ako fungujú vaše najnavštevovanejšie stránky, a rýchlo odhaľte a optimalizujte prvky, ktoré vaše stránky spomaľujú.

en: * Billed monthly. You can cancel at any time, each month started is due.
sk_SK: * Účtované mesačne. Môžete zrušiť kedykoľvek, splatnosť je za každý začatý mesiac.

note: translators: %1$s opening strong tag, %2$s number of pages, %3$s closing strong tag.
en: Up to %1$s%2$s pages%3$s tracked
sk_SK: Až %1$s%2$s stránok%3$s sledovaných

note: translators: %1$s opening strong tag, %2$s closing strong tag.
en: Automatic %1$sperformance monitoring%2$s
sk_SK: Automatické %1$smonitorovanie výkonu%2$s

note: translators: %1$s opening strong tag, %2$s closing strong tag.
en: Unlimited %1$son-demand tests%2$s
sk_SK: Neobmedzené %1$stesty na požiadanie%2$s

note: translators: %1$s opening strong tag, %2$s closing strong tag.
en: Full %1$sGTmetrix performance reports%2$s
sk_SK: Kompletné %1$ssprávy o výkone GTmetrix%2$s

en: Launch Offer
sk_SK: Spustiť ponuku

en: Launch price valid for the first 12 months, after which standard pricing applies.
sk_SK: Uvádzacia cena platí počas prvých 12 mesiacov, po uplynutí tejto lehoty sa uplatňuje štandardná cena.

note: translators: %1$s WP Rocket plugin name.
en: Your %1$s%2$s license is about to expire%3$s: you will soon lose access to product updates and support.
sk_SK: Vaša %1$s%2$s licencia čoskoro vyprší%3$s: čoskoro stratíte prístup k aktualizáciám produktu a podpore.

note: translators: %1$s = <strong>, %2$s = </strong>, %3$s = discount price.
en: Renew before it is too late, you will pay %1$s%3$s%2$s.
sk_SK: Obnovte si licenciu, kým nie je neskoro, zaplatíte %1$s%3$s%2$s.

note: translators: %1$s = <strong>, %2$s = discount percentage, %3$s = </strong>, %4$s = discount price.
en: Renew with a %1$s%2$s discount%3$s before it is too late, you will only pay %1$s%4$s%3$s!
sk_SK: Obnovte si predplatné so zľavou %1$s%2$s%3$s, kým nie je neskoro, zaplatíte len %1$s%4$s%3$s!

note: translators: %1$s = <a>, %2$s = </a>.
en: You need a valid license to continue using this feature. %1$sRenew now%2$s before losing access.
sk_SK: Ak chcete túto funkciu naďalej používať, potrebujete platnú licenciu. %1$sObnovte si ju teraz%2$s, aby ste nestratili prístup.

note: translators: %1$s = <a>, %2$s = </a>.
en: You need an active license to enable this option. %1$sRenew now%2$s.
sk_SK: Na aktiváciu tejto možnosti potrebujete aktívnu licenciu. %1$sObnoviť teraz%2$s.

note: translators: %1$s = <a>, %2$s = </a>.
en: You need an active license to enable this option. %1$sMore info%2$s.
sk_SK: Na aktiváciu tejto možnosti potrebujete aktívnu licenciu. %1$sViac informácií%2$s.

note: translators: %1$s = promotion name, %2$s = <br>, %3$s = <strong>, %4$s = promotion discount percentage, %5$s = </strong>, %6$s = Growth or Multi.
en: Take advantage of %1$s to speed up more websites:%2$s get a %3$s%4$s off%5$s for %3$supgrading your license to %6$s!%5$s
sk_SK: Využite %1$sna zrýchlenie ďalších webstránok:%2$s získajte zľavu %3$s%4$s%5$s na %3$supgrade vašej licencie na %6$s!%5$s

en: or
sk_SK: alebo

note: translators: %1$s = domain.
en: %s is unavailable on local domains and staging sites.
sk_SK: %s nie je k dispozícii na lokálnych doménach a testovacích stránkach.

note: translators: %s = promotion discount percentage.
en: %s off
sk_SK: zľava %s

note: translators: %s = promotion name.
en: %s promotion is live!
sk_SK: zľava %s práve beží!

en: Hurry Up! Deal ends in:
sk_SK: Poponáhľajte sa! Ponuka sa končí o:

en: Minutes
sk_SK: Minút

en: Seconds
sk_SK: Sekúnd

en: Upgrade now
sk_SK: Upgradovať

en: The Optimize CSS Delivery feature is disabled.
sk_SK: Funkcia Optimalizácia doručovania CSS je deaktivovaná.

en: You can no longer use the Remove Unused CSS or Load CSS asynchronously options.
sk_SK: Už nie je možné používať možnosti Odstrániť nepoužívané CSS alebo Načítať CSS asynchrónne.

note: translators: %1$s = <strong>, %2$s = </strong>.
en: You need an %1$sactive license%2$s to keep optimizing your CSS delivery, which addresses a PageSpeed Insights recommendation and improves your page performance.
sk_SK: Ak chcete naďalej optimalizovať dodávanie CSS, potrebujete %1$saktívnu licenciu%2$s, ktorá zohľadňuje odporúčania PageSpeed Insights a zlepšuje výkon vašej stránky.

en: Renew now
sk_SK: Obnoviť

en: You will soon lose access to some features.
sk_SK: Čoskoro stratíte prístup k niektorým funkciám.

note: translators: %1$s = <strong>, %2$s = </strong>.
en: You need an %1$sactive license to continue optimizing your CSS delivery%2$s.
sk_SK: Na pokračovanie %1$sv optimalizácii doručovania CSS potrebujete aktívnu licenciu%2$s.

en: The Remove Unused CSS and Load CSS asynchronously features are great options to address the PageSpeed Insights recommendations and improve your website performance.
sk_SK: Funkcie Odstrániť nepoužívané CSS a Načítať CSS asynchrónne sú skvelými možnosťami, ako reagovať na odporúčania PageSpeed Insights a zlepšiť výkon svojej webstránky.

note: translators: %1$s = <strong>, %2$s = </strong>, %3$s = date.
en: These features will be %1$sautomatically disabled on %3$s%2$s.
sk_SK: Tieto funkcie budú %1$s %3$s%2$sautomaticky deaktivované.

en: Your WP Rocket license is expired!
sk_SK: Vaša licencia WP Rocket vypršala!

note: translators: %1$s = <strong>, %2$s = </strong>.
en: Your website could be much faster if it could take advantage of our %1$snew features and enhancements%2$s. 🚀
sk_SK: Vaša webstránka by mohla byť oveľa rýchlejšia, keby mohla využívať naše %1$snové funkcie a vylepšenia%2$s. 🚀

note: translators: %1$s = <strong>, %2$s = </strong>.
en: Your %1$sWP Rocket license is about to expire%2$s: you will soon lose access to product updates and support.
sk_SK: Vaša %1$slicencia WP Rocket onedlho vyprší%2$s: čoskoro stratíte prístup k aktualizáciám produktu a podpore.

en: Websites
sk_SK: Webstránky

note: translators: %s = number of websites.
en: %s websites
sk_SK: %s webstránky

note: translators: %s = license name.
en: Upgrade to %s
sk_SK: Upgradovať na %s

en: Speed Up More Websites
sk_SK: Zrýchliť viac webstránok

note: translators: %1$s = opening strong tag, %2$s = closing strong tag.
en: You can use WP Rocket on more websites by upgrading your license. To upgrade, simply pay the %1$sprice difference%2$s between your current and new licenses, as shown below.
sk_SK: WP Rocket môžete používať na viacerých webstránkach, ak si aktualizujete licenciu. Ak chcete aktualizovať licenciu, stačí zaplatiť %1$srozdiel medzi cenou%2$s vašej súčasnej a novej licencie, ako je uvedené nižšie.

note: translators: %1$s = opening strong tag, %2$s = closing strong tag.
en: %1$sN.B.%2$s: Upgrading your license does not change your expiration date
sk_SK: %1$sPoznámka%2$s: Aktualizácia licencie nemení dátum jej platnosti.

en: You can use WP Rocket on more websites by upgrading your license (you will only pay the price difference between your current and new licenses).
sk_SK: WP Rocket môžete používať na viacerých webstránkach, ak si upgradujete licenciu (zaplatíte len rozdiel v cene medzi vašou súčasnou a novou licenciou).

en: LazyLoad for images
sk_SK: LazyLoad pre obrázky

en: LazyLoad for iframes/videos
sk_SK: LazyLoad pre iframes/videá

en: LazyLoad CSS backgrounds
sk_SK: LazyLoad CSS pozadia

en: Play Youtube video
sk_SK: Prehrať Youtube video

en: Analytics & Trackers
sk_SK: Analytika a trackery

en: Ad Networks
sk_SK: Reklamné siete

en: Payment Processors
sk_SK: Procesory platieb

en: Other Services
sk_SK: Ďalšie služby

en: Themes
sk_SK: Šablóny

en: Plugins
sk_SK: Pluginy

en: You need an active license to get the latest version of the lists from our server.
sk_SK: Na získanie najnovšej verzie zoznamov z nášho servera potrebujete aktívnu licenciu.

en: Default Lists
sk_SK: Predvolené zoznamy

en: Delay JavaScript Execution Exclusion Lists
sk_SK: Zoznamy vylúčení odloženia vykonávania JavaScriptu

en: Incompatible plugins Lists
sk_SK: Zoznam nekompatibilných pluginov

en: Could not get updated lists from server.
sk_SK: Zo servera sa nepodarilo získať aktualizované zoznamy.

en: Lists are up to date.
sk_SK: Zoznamy sú aktualizované.

en: Could not update lists.
sk_SK: Zoznamy nebolo možné aktualizovať.

en: Lists are successfully updated.
sk_SK: Zoznamy boli úspešne aktualizované.

en: Minify/combine JavaScript
sk_SK: Zmenšiť/kombinovať JavaScript

en: Minify CSS
sk_SK: Zmenšiť CSS

note: translators: %1$s = plugin name, %2$s = table name, %3$s = <a> open tag, %4$s = </a> closing tag.
en: %1$s: Could not create the %2$s table in the database which is necessary for the Remove Unused CSS feature to work. Please check our %3$sdocumentation%4$s.
sk_SK: %1$s: Nepodarilo sa vytvoriť %2$s tabuľku v databáze, ktorá je potrebná na fungovanie funkcie Odstrániť nepoužívané CSS. Prosím, prečítajte si našu %3$sdokumentáciu%4$s.

note: translators: %1$s = plugin name.
en: %1$s: Used CSS cache cleared!
sk_SK: %1$s: Použitá CSS cache bola vymazaná!

note: translators: %1$s = plugin name.
en: %1$s: The preload service is now active. After the initial preload it will continue to cache all your pages whenever they are purged. No further action is needed.
sk_SK: %1$s: Služba načítania vopred je teraz aktívna. Po počiatočnom načítaní vopred bude naďalej ukladať do cache všetky vaše stránky vždy, keď budú vymazané. Nie sú potrebné žiadne ďalšie kroky.

en: WP Rocket Preload pending jobs
sk_SK: WP Rocket Úlohy čakajúce na načítanie vopred

en: WP Rocket Preload revert stuck failed jobs
sk_SK: WP Rocket Preload vráti zaseknuté neúspešné úlohy

en: Clear Used CSS of this URL
sk_SK: Vyčistiť použité CSS tejto URL

en: Used CSS
sk_SK: Použité CSS

en: This action will clear the used CSS files.
sk_SK: Tento krok vymaže použité CSS súbory.

note: translators: %1$s = plugin name, %2$s = number of seconds.
en: %1$s: Please wait %2$s seconds. The Remove Unused CSS service is processing your pages, the plugin is optimizing LCP and the images above the fold.
sk_SK: %1$s: Prosím, počkajte %2$s sekúnd. Služba Odstrániť nepoužívané CSS spracováva vaše stránky, plugin optimalizuje LCP a obrázky nad ohybom.

note: translators: %1$s = plugin name, %2$s = number of URLs, %3$s = number of seconds.
en: %1$s: The LCP element has been optimized, and the images above the fold were excluded from lazyload. The Used CSS of your homepage has been processed.
    			 WP Rocket will continue to generate Used CSS for up to %2$s URLs per %3$s second(s).
sk_SK: %1$s: Prvok LCP bol optimalizovaný a obrázky nad ohybom boli vylúčené z lazyload. Použité CSS vašej domovskej stránky bolo spracované.
    			WP Rocket bude naďalej generovať použité CSS až pre %2$s URL za %3$s sekundu (sekundy).

note: translators: %1$s = opening link tag, %2$s = closing link tag.
en: We suggest enabling %1$sPreload%2$s for the fastest results.
sk_SK: Pre najrýchlejšie výsledky odporúčame povoliť %1$sNačítanie vopred%2$s.

note: translators: %1$s = opening link tag, %2$s = closing link tag.
en: To learn more about the process check our %1$sdocumentation%2$s.
sk_SK: Viac informácií o tomto procese nájdete v našej %1$sdokumentácii%2$s.

en: We couldn't generate the used CSS because you're using a nulled version of WP Rocket. You need an active license to use the Remove Unused CSS feature and further improve your website's performance.
sk_SK: Nepodarilo sa nám vygenerovať použité CSS, pretože používate neplatnú verziu WP Rocket. Na používanie funkcie Odstrániť nepoužité CSS a ďalšie zlepšenie výkonu vašej webstránky potrebujete aktívnu licenciu.

note: translators: %1$s = promo percentage.
en: Click here to get a WP Rocket single license at %1$s off!
sk_SK: Kliknite sem a získajte jednorazovú licenciu WP Rocket so zľavou %1$s!

note: translators: %1$s = <a> open tag, %2$s = </a> closing tag.
en: It seems a security plugin or the server's firewall prevents WP Rocket from accessing the SaaS features. IPs listed %1$shere in our documentation%2$s should be added to your allowlists:
sk_SK: Zdá sa, že bezpečnostný plugin alebo firewall servera bráni WP Rocket v prístupe k funkciám SaaS. IP adresy uvedené %1$stu v našej dokumentácii%2$s by mali byť pridané do vašich zoznamov povolených adries:

en: - In the security plugin, if you are using one
sk_SK: – V bezpečnostnom plugine, ak ho používate

en: - In the server's firewall. Your host can help you with this
sk_SK: – V bráne firewall servera. Váš hostiteľ vám s tým môže pomôcť.

en: Server type:
sk_SK: Typ serveru:

en: PHP version number:
sk_SK: Číslo PHP verzie:

en: WordPress version number:
sk_SK: Číslo verzie WordPressu:

en: Current theme:
sk_SK: Aktuálna šablóna:

en: Current site language:
sk_SK: Aktuálny jazyk stránky:

en: Active plugins:
sk_SK: Aktívne pluginy:

en: Plugin names of all active plugins
sk_SK: Názvy všetkých aktívnych pluginov

en: Anonymized WP Rocket settings:
sk_SK: Anonymizované nastavenia WP Rocket:

en: Which WP Rocket settings are active
sk_SK: Ktoré nastavenia WP Rocket sú aktívne

en: Anonymized WP Rocket statistics:
sk_SK: Anonymizované štatistiky WP Rocket:

en: How WP Rocket features function and perform.
sk_SK: Ako fungujú a pôsobia funkcie WP Rocket.

en: WP Rocket license type
sk_SK: Typ licencie WP Rocket

en: The provided license data are not valid.
sk_SK: Poskytnuté licenčné údaje nie sú platné.

note: Translators: %1$s = opening link tag, %2$s = closing link tag.
en: To resolve, please %1$scontact support%2$s.
sk_SK: Na vyriešenie tohto problému, prosím, %1$skontaktujte podporu%2$s.

note: Translators: %1$s = opening em tag, %2$s = closing em tag, %3$s = opening link tag, %4$s closing link tag.
en: License validation failed. Our server could not resolve the request from your website.
sk_SK: Overenie licencie sa nepodarilo. Náš server nedokázal spracovať žiadosť z vašej webstránky.

note: Translators: %1$s = opening em tag, %2$s = closing em tag, %3$s = opening link tag, %4$s closing link tag.
en: Try clicking %1$sValidate License%2$s below. If the error persists, follow %3$sthis guide%4$s.
sk_SK: Skúste kliknúť na %1$sOveriť licenciu%2$s nižšie. Ak chyba pretrváva, postupujte podľa %3$stohto návodu%4$s.

note: Translators: %1$s = opening link tag, %2$s = closing link tag.
en: License validation failed. You may be using a nulled version of the plugin. Please do the following:
sk_SK: Overenie licencie zlyhalo. Možno používate neplatnú verziu pluginu. Prosím, nasledujte tieto kroky:

note: Translators: %1$s = opening link tag, %2$s = closing link tag.
en: Login to your WP Rocket %1$saccount%2$s
sk_SK: Prihláste sa do svojho %1$súčtu%2$s WP Rocket

note: Translators: %1$s = opening link tag, %2$s = closing link tag.
en: Download the zip file
sk_SK: Stiahnuť súbor zip

note: Translators: %1$s = opening link tag, %2$s = closing link tag.
en: Reinstall
sk_SK: Znovu inštalovať

note: Translators: %1$s = opening link tag, %2$s = closing link tag.
en: If you do not have a WP Rocket account, please %1$spurchase a license%2$s.
sk_SK: Ak nemáte účet WP Rocket, %1$szakúpte si licenciu%2$s.

note: Translators: %1$s = opening link tag, %2$s = closing link tag.
en: License validation failed. This user account does not exist in our database.
sk_SK: Overenie licencie sa nepodarilo. Tento používateľský účet v našej databáze neexistuje.

note: Translators: %1$s = opening link tag, %2$s = closing link tag.
en: To resolve, please contact support.
sk_SK: Na vyriešenie tohto problému kontaktujte, prosím, podporu.

note: Translators: %1$s = opening link tag, %2$s = closing link tag.
en: License validation failed. This user account is blocked.
sk_SK: Overenie licencie sa nepodarilo. Tento používateľský účet je blokovaný.

note: Translators: %1$s = opening link tag, %2$s = closing link tag.
en: Please see %1$sthis guide%2$s for more info.
sk_SK: Ďalšie informácie nájdete %1$sv tejto príručke%2$s.

note: Translators: %1$s = opening em tag, %2$s = closing em tag, %3$s = opening link tag, %4$s closing link tag.
en: Try clicking %1$sSave Changes%2$s below. If the error persists, follow %3$sthis guide%4$s.
sk_SK: Skúste kliknúť na %1$sUložiť zmeny%2$s nižšie. Ak chyba pretrváva, postupujte podľa %3$stohto návodu%4$s.

note: Translators: %1$s = opening link tag, %2$s = closing link tag.
en: Your license is not valid.
sk_SK: Vaša licencia nie je platná.

note: Translators: %1$s = opening link tag, %2$s = closing link tag.
en: Make sure you have an active %1$sWP Rocket license%2$s.
sk_SK: Uistite sa, že máte aktívnu %1$slicenciu WP Rocket%2$s.

note: Translators: %1$s = opening link tag, %2$s = closing link tag, %3$s = opening link tag.
en: You have added as many sites as your current license allows.
sk_SK: Pridali ste toľko stránok, koľko vám umožňuje vaša aktuálna licencia.

note: Translators: %1$s = opening link tag, %2$s = closing link tag, %3$s = opening link tag.
en: Upgrade your %1$saccount%2$s or %3$stransfer your license%2$s to this domain.
sk_SK: Upgradujte svoj %1$súčet%2$s alebo %3$spreneste svoju licenciu%2$s na túto doménu.

note: Translators: %1$s = opening link tag, %2$s = closing link tag.
en: This website is not allowed.
sk_SK: Táto webstránka nie je povolená.

note: Translators: %1$s = opening link tag, %2$s = closing link tag.
en: Please %1$scontact support%2$s.
sk_SK: Prosím, %1$skontaktujte podporu%2$s.

note: Translators: %1$s = opening link tag, %2$s = closing link tag.
en: This license key is not recognized.
sk_SK: Tento kľúč licencie nebol rozpoznaný.

note: Translators: %1$s = opening link tag, %2$s = closing link tag.
en: If the issue persists, please %1$scontact support%2$s.
sk_SK: Ak problém pretrváva, prosím, %1$skontaktujte podporu%2$s.

note: Translators: %s = error message returned.
en: License validation failed: %s
sk_SK: Obnovenie licencie zlyhalo: %s

en: The log file does not exist.
sk_SK: Súbor protokolu neexistuje.

en: The log file could not be read.
sk_SK: Súbor protokolu sa nepodarilo prečítať.

en: The logs are not saved into a file.
sk_SK: Protokoly sa neukladajú do súboru.

note: Translators: %s = Hosting name.
en: Varnish auto-purge will be automatically enabled once Varnish is enabled on your %s server.
sk_SK: Automatické čistenie Varnish sa aktivuje automaticky po aktivácii Varnish na vašom %s serveri.

note: translators: %1$s = opening link tag, %2$s = closing link tag.
en: Your installation seems to be missing core Kinsta files managing Cache clearing, which will prevent your Kinsta installation and WP Rocket from working correctly. Please get in touch with Kinsta support through your %1$sMyKinsta%2$s account to resolve this issue.
sk_SK: Zdá sa, že vo vašej inštalácii chýbajú základné súbory Kinsta, ktoré spravujú vymazanie cache, čo bráni správnemu fungovaniu vašej inštalácie Kinsta a WP Rocket. Kontaktujte podporu Kinsta prostredníctvom vášho účtu %1$sMyKinsta%2$s, aby ste tento problém vyriešili.

note: translators: %1$s = plugin name.
en: %1$s: Cloudflare's HTTP/2 Server Push is incompatible with the features of Remove Unused CSS and Combine CSS files. We strongly recommend disabling it.
sk_SK: %1$s: Funkcia HTTP/2 Server Push Cloudflare nie je kompatibilná s funkciami Odstrániť nepoužívané súbory CSS a Kombinovať súbory CSS. Dôrazne odporúčame túto funkciu deaktivovať.

en: Your site is using the official Cloudflare plugin. We have enabled Cloudflare auto-purge for compatibility. If you have APO activated, it is also compatible.
sk_SK: Vaša stránka používa oficiálny plugin Cloudflare. Z dôvodu kompatibility sme povolili automatické vymazanie Cloudflare. Ak máte aktivovanú funkciu APO, je takisto kompatibilná.

en: Cloudflare cache will be purged each time WP Rocket clears its cache to ensure content is always up-to-date.
sk_SK: Cache Cloudflare bude vymazaná zakaždým, keď WP Rocket vyprázdni svoju cache, aby sa zabezpečilo, že obsah je vždy aktuálny.

note: Translators: %1$s = strong opening tag, %2$s = strong closing tag.
en: %1$sWP Rocket:%2$s You are using "Dynamic Cookies Cache". Cloudflare APO is not yet compatible with that feature.
sk_SK: %1$sWP Rocket:%2$s Používate „Dynamic Cookies Cache“. Cloudflare APO ešte nie je kompatibilný s touto funkciou.

note: Translators:%1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: You should either disable Cloudflare APO or check with the theme/plugin requiring the use of “Dynamic Cookies Cache” developers for an alternative way to be page-cache friendly. %1$sMore info%2$s
sk_SK: Mali by ste buď deaktivovať Cloudflare APO alebo sa obrátiť na vývojárov témy/pluginu, ktorý vyžaduje použitie „Dynamic Cookies Cache“, aby vám poradili alternatívny spôsob, ako dosiahnuť kompatibilitu s ukladaním stránok do cache. %1$sViac informácií%2$s

note: Translators: %1$s = strong opening tag, %2$s = strong closing tag, %3$s = opening <a> tag, %4$s = closing </a> tag, %5$s = opening <a> tag.
en: %1$sWP Rocket:%2$s You are using "Separate cache files for mobile devices". You need to activate "Cache by Device Type" %3$ssetting%5$s on Cloudflare APO to serve the right version of the cache. %4$sMore info%5$s
sk_SK: %1$sWP Rocket:%2$s Používate „Samostatné súbory cache pre mobilné zariadenia“. Musíte aktivovať %3$snastavenie%5$s „Cache podľa typu zariadenia“ v Cloudflare APO, aby sa zobrazovala správna verzia cache. %4$sViac informácií%5$s

note: Translators: %1$s = strong opening tag, %2$s = strong closing tag.
en: %1$sWP Rocket:%2$s You have "Cache by Device Type" enabled on Cloudflare APO. If you judge it necessary for the website to have a different cache on mobile and desktop, we suggest you enable our “Separate Cache Files for Mobiles Devices” to ensure the generated cache is accurate.
sk_SK: %1$sWP Rocket:%2$s V Cloudflare APO máte povolenú funkciu „Cache podľa typu zariadenia“. Ak sa domnievate, že je potrebné, aby webstránka mala odlišnú cache na mobilných zariadeniach a stolných počítačoch, odporúčame vám povoliť našu funkciu „Samostatné cache súbory pre mobilné zariadenia“, aby ste zaistili správnosť generovanej cache.

note: translators: %1$s is WP Rocket plugin name, %2$s is opening <a> tag, %3$s is closing </a> tag.
en: <strong>%1$s</strong>: Mod PageSpeed is not compatible with this plugin and may cause unexpected results. %2$sMore Info%3$s
sk_SK: <strong>%1$s</strong>: Mod PageSpeed nie je kompatibilný s týmto pluginom a môže spôsobiť neočakávané výsledky. %2$sViac informácií%3$s

note: Translators: %1$s is an opening <strong> tag; %2$s is a closing </strong> tag
en: %1$sWP Rocket: %2$sWe have detected that Autoptimize's JavaScript Aggregation feature is enabled. WP Rocket's Delay JavaScript Execution will not be applied to the file it creates. We suggest disabling %1$sJavaScript Aggregation%2$s to take full advantage of Delay JavaScript Execution.
sk_SK: %1$sWP Rocket: %2$sZistili sme, že je aktivovaná funkcia agregácie JavaScriptu v Autoptimize. Funkcia odloženia vykonávania JavaScriptu v WP Rocket sa nebude uplatňovať na súbory, ktoré táto funkcia vytvorí. Odporúčame deaktivovať %1$sagregáciu JavaScriptu%2$s, aby ste mohli plne využívať funkciu odloženia vykonávania JavaScriptu.

note: Translators: %1$s is an opening <strong> tag; %2$s is a closing </strong> tag
en: %1$sWP Rocket: %2$sWe have detected that Autoptimize's Aggregate Inline CSS feature is enabled. WP Rocket's Load CSS Asynchronously will not work correctly. We suggest disabling %1$sAggregate Inline CSS%2$s to take full advantage of Load CSS Asynchronously Execution.
sk_SK: %1$sWP Rocket: %2$sZistili sme, že je aktivovaná funkcia Aggregate Inline CSS v Autoptimize. Funkcia Load CSS Asynchronously v WP Rocket nebude fungovať správne. Odporúčame deaktivovať %1$sAggregate Inline CSS%2$s, aby ste mohli plne využívať výhody funkcie Load CSS Asynchronously Execution.

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: This plugin blocks WP Rocket's caching and optimizations. Deactivate it and use %1$sEzoic's nameserver integration%2$s instead.
sk_SK: Tento plugin blokuje ukladanie do vyrovnávacej pamäte a optimalizácie WP Rocket. Deaktivujte ho a namiesto toho použite %1$sintegráciu menného servera Ezoic%2$s.

[ctx: Hummingbird notice]
note: Translators: %1$s = Plugin name, %2$s = <em>, %3$s = </em>.
en: %1$s %2$sdisable emoji%3$s conflicts with WP Rockets %2$sdisable emoji%3$s
sk_SK: %1$s %2$svypnúť emoji%3$s konflikty s WP Rockets %2$svypnúť emoji%3$s

[ctx: Hummingbird notice]
note: Translators: %1$s = Plugin name, %2$s = <em>, %3$s = </em>.
en: %1$s %2$sGZIP compression%3$s conflicts with WP Rocket %2$sGZIP compression%3$s
sk_SK: %1$s %2$sKompresia GZIP%3$s je v konflikte s WP Rocket %2$sGZIP kompresiou%3$s

[ctx: Hummingbird notice]
note: Translators: %1$s = Plugin name, %2$s = <em>, %3$s = </em>.
en: %1$s %2$sbrowser caching%3$s conflicts with WP Rocket %2$sbrowser caching%3$s
sk_SK: %1$s %2$sukladanie do cache prehliadača%3$s je v konflitke s %2$sukladaním do cache WP Rocket%3$s

[ctx: Hummingbird notice]
note: Translators: %1$s = Plugin name, %2$s = <em>, %3$s = </em>.
en: %1$s %2$spage caching%3$s conflicts with WP Rocket %2$spage caching%3$s
sk_SK: %1$s %2$sukladanie do cache stránky%3$s je v konflitke s %2$sukladaním do cache WP Rocket%3$s

[ctx: Hummingbird notice]
note: Translators: %1$s = Plugin name, %2$s = <em>, %3$s = </em>.
en: %1$s %2$sasset optimization%3$s conflicts with WP Rocket %2$sfile optimization%3$s
sk_SK: %1$s %2$soptimalizácia aktív%3$s je v konflikte s %2$soptimalizáciou súborov%3$s WP Rocket

en: Remove Unused CSS is currently activated in Perfmatters. If you want to use WP Rocket's Remove Unused CSS feature, disable this option in Perfmatters.
sk_SK: Funkcia Odstrániť nepoužívané CSS je momentálne aktivovaná v Perfmatters. Ak chcete používať funkciu Odstrániť nepoužívané CSS vo WP Rocket, deaktivujte túto možnosť v Perfmatters.

en: Automated unused CSS removal is currently activated in RapidLoad Power-Up for Autoptimize. If you want to use WP Rocket's Remove Unused CSS feature, disable the  RapidLoad Power-Up for Autoptimize plugin.
sk_SK: Automatické odstraňovanie nepoužívaného CSS je momentálne aktivované v doplnku RapidLoad Power-Up pre Autoptimize. Ak chcete používať funkciu Odstrániť nepoužívané CSS vo WP Rocket, deaktivujte doplnok RapidLoad Power-Up pre Autoptimize.

note: translators: %1$s = plugin name.
en: Delay JS is currently activated in %1$s. If you want to use WP Rocket’s delay JS, disable %1$s
sk_SK: Delay JS je momentálne aktivované v %1$s. Ak chcete použiť Delay JS od WP Rocket, deaktivujte %1$s

en: Your Divi template was updated. Clear the Used CSS if the layout, design or CSS styles were changed.
sk_SK: Vaša šablóna Divi bola aktualizovaná. Vymažte použité CSS, ak došlo k zmene rozloženia, dizajnu alebo štýlov CSS.

en: Load CSS asynchronously for mobile
sk_SK: Načítať CSS asynchrónne pre mobilné zariadenia

en: Your website currently uses the same Critical Path CSS for both desktop and mobile.
sk_SK: Vaša webstránka momentálne používa rovnaký kritický CSS pre stolné počítače aj mobilné zariadenia.

en: Click the button to enable mobile-specific CPCSS for your site.
sk_SK: Kliknutím na tlačidlo aktivujete CPCSS špecifické pre mobilné zariadenia pre vašu stránku.

note: translators: %1$s = opening link tag, %2$s = closing link tag.
en: This is a one-time action and this button will be removed afterwards. %1$sMore info%2$s
sk_SK: Ide o jednorazovú akciu a toto tlačidlo bude následne odstránené. %1$sViac informácií%2$s

note: translators: %1$s = opening link tag, %2$s = closing link tag.
en: Your site is now using mobile-specific critical path CSS. %1$sMore info%2$s
sk_SK: Vaša stránka momentálne používa CSS kritickej cesty špecifické pre mobilné zariadenia. %1$sViac informácií%2$s

en: Generate Mobile Specific CPCSS
sk_SK: Generovať CPCSS špecifické pre mobilné zariadenia

en: Critical Path CSS
sk_SK: Kritická cesta CSS

note: translators: %1$s = opening link tag, %2$s = closing link tag.
en: Generate specific Critical Path CSS for this post. %1$sMore info%2$s
sk_SK: Vytvorte špecifickú Kritickú cestu CSS pre tento príspevok. %1$sViac informácií%2$s

note: translators: %1$s = opening link tag, %2$s = closing link tag.
en: This post uses specific Critical Path CSS. %1$sMore info%2$s
sk_SK: Tento príspevok používa špecifické CSS Kritickej cesty. %1$sViac informácií%2$s

en: Revert back to the default CPCSS
sk_SK: Vrátiť sa späť k predvolenému CPCSS

en: Facing an issue?
sk_SK: Narazili ste na problém?

en: It is not always necessary to deactivate WP Rocket when facing any issues. Most of them can be fixed by deactivating only some options.
sk_SK: Pri akýchkoľvek problémoch nie je vždy nutné deaktivovať WP Rocket. Väčšinu z nich je možné vyriešiť deaktivovaním len niektorých možností.

note: translators: %1$s = opening strong tag, %2$s = closing strong tag.
en: Our advice? Instead of deactivating WP Rocket, use our %1$sSafe Mode%2$s to quickly disable LazyLoad, File Optimization, and CDN options. Then check to see if your issue is resolved.
sk_SK: Naše odporúčanie? Namiesto deaktivácie WP Rocket použite náš %1$sBezpečný režim%2$s, aby ste rýchlo deaktivovali možnosti LazyLoad, optimalizácia súborov a CDN. Potom skontrolujte, či je váš problém vyriešený.

en: Do you want to use our Safe Mode to troubleshoot WP Rocket?
sk_SK: Chcete využiť náš Bezpečný režim na riešenie problémov s WP Rocket?

note: translators: %1$s = opening strong tag, %2$s = closing strong tag.
en: Yes, apply "%1$sSafe Mode%2$s"
sk_SK: Áno, použiť „%1$sBezpečný režim%2$s“

note: translators: %1$s = opening strong tag, %2$s = closing strong tag.
en: and export WP Rocket settings %1$s(Recommended as current settings will be deleted)%2$s
sk_SK: a exportujte nastavenia WP Rocket %1$s(odporúča sa, pretože aktuálne nastavenia budú vymazané)%2$s

en: No, deactivate and snooze this message for
sk_SK: Nie, deaktivovať a odložiť túto správu na

en: 1 day
sk_SK: 1 deň

en: 7 days
sk_SK: 7 dní

en: 30 days
sk_SK: 30 dní

en: Forever
sk_SK: Navždy

en: Cancel
sk_SK: Zrušiť

en: Confirm
sk_SK: Potvrdiť

note: translators: %1$s = <strong>, %2$s = plugin version, %3$s = </strong>, %4$s = <a>, %5$s = </a>, %6$s = <a>.
en:  %1$sWP Rocket %2$s%3$s is available. %4$sLearn more%5$s about the updates and enhancements of this major version. You need an active license to use them on your website, don’t miss out! %6$sRenew Now%5$s
sk_SK: %1$sWP Rocket%2$s%3$s je k dispozícii. %4$sZískajte viac informácií%5$s o aktualizáciách a vylepšeniach tejto hlavnej verzie. Na ich používanie na vašej webovej stránke potrebujete aktívnu licenciu, tak si ju nenechajte ujsť! %6$sObnoviť teraz%5$s

en: Update Inclusion and Exclusion Lists
sk_SK: Aktualizovať zoznamy zahrnutých a vylúčených položiek

note: translators: %1$s = opening link tag, %2$s = closing link tag.
en: Compatibility lists are downloaded automatically every week. Click the button if you want to update them manually. %1$sMore info%2$s
sk_SK: Zoznamy kompatibility sa automaticky sťahujú každý týždeň. Ak ich chcete aktualizovať manuálne, kliknite na tlačidlo. %1$sViac informácií%2$s

en: Update lists
sk_SK: Aktualizovať zoznamy

en: Enable Google Font Optimization
sk_SK: Povoliť optimalizáciu Google Fontov

en: Improves font performance and combines multiple font requests to reduce the number of HTTP requests.
sk_SK: Zlepšuje výkon písma a kombinuje viacero požiadaviek na písmo, aby sa znížil počet HTTP požiadaviek.

note: translators: %1$s = opening link tag, %2$s = closing link tag.
en: Google Fonts Optimization is now enabled for your site. %1$sMore info%2$s
sk_SK: Optimalizácia Google Fontov je teraz na vašej stránke povolená. %1$sViac informácií%2$s

en: Optimize Google Fonts
sk_SK: Optimalizovať Fonty Google

en: Clear cache after
sk_SK: Následne vyčistiť cache

en: 3rd parties
sk_SK: 3. strany

en: Select all
sk_SK: Vybrať všetky

en: Import settings
sk_SK: Importovať nastavenia

en: Add-on status
sk_SK: Stav rozšírenia

en: Modify options
sk_SK: Zmeniť možnosti

note: translators: %s is a "Learn more" link.
en: Purges RocketCDN cached resources for your website. %s
sk_SK: Vyčistí zdroje RocketCDN uložené v cache pre vašu webstránku. %s

note: translators: %s is a "Learn more" link.
en: Learn more
sk_SK: Zistiť viac

en: Clear all RocketCDN cache files
sk_SK: Vymazať všetky súbory cache RocketCDN

en: Mobile Cache
sk_SK: Mobilné cache

en: Speed your site for mobile visitors.
sk_SK: Zrýchlite svoju stránku pre mobilných návštevníkov.

en: Mobile Cache is now enabled for your site.
sk_SK: Mobilná cache je teraz povolená pre vašu stránku.

en: Enable Mobile Cache
sk_SK: Povoliť mobilné cache

en: Cloudflare Cache
sk_SK: Cache Cloudflare

note: translators: %s is a "Learn more" link.
en: Purges cached resources for your website. %s
sk_SK: Vyčistí zdroje uložené v pamäti cache pre vašu webstránku. %s

en: Clear all Cloudflare cache files
sk_SK: Vyčistiť všetky súbory Cloudfare cache

en: Congratulations!
sk_SK: Gratulujeme!

en: WP Rocket is now activated and already working for you.
sk_SK: WP Rocket je teraz aktivovaný a už pre vás pracuje.

en: Your website should be loading faster now!
sk_SK: Vaša webstránka by sa mohla načítať rýchlejšie!

en: To guarantee fast websites, WP Rocket automatically applies 80% of web performance best practices.
sk_SK: Aby bola zaručená rýchlosť webstránok, WP Rocket automaticky uplatňuje 80 % osvedčených postupov v oblasti výkonu webstránok.

en: We also enable options that provide immediate benefits to your website.
sk_SK: Aktivujeme aj možnosti, ktoré prinášajú okamžité výhody pre vašu webstránku.

note: translators: %1$s = opening <strong> tag, %2$s = closing </strong> tag.
en: Check the %1$sRocket Insights%2$s tab to track your top pages, quickly spot issues, and get in-depth insights to further optimize your website speed.
sk_SK: Na karte %1$sRocket Insights%2$s môžete sledovať svoje najnavštevovanejšie stránky, rýchlo odhaliť problémy a získať podrobné informácie, ktoré vám pomôžu ďalej optimalizovať rýchlosť svojho webu.

en: My Account
sk_SK: Môj účet

en: Refresh info
sk_SK: Znovu načítať informácie

en: with
sk_SK: s

en: Expiration Date
sk_SK: Dátum platnosti

en: View my account
sk_SK: Zobraziť môj účet

en: Frequently Asked Questions
sk_SK: Často kladené otázky

en: Still cannot find a solution?
sk_SK: Stále ste nenašli riešenie?

en: Submit a ticket and get help from our friendly and knowledgeable Rocketeers.
sk_SK: Pošlite žiadosť a získajte pomoc od našich ochotných a skúsených Rakeťákov.

en: Ask support
sk_SK: Spýtať sa podpory

en: Backup your database before you run a cleanup!
sk_SK: Pred spustením čistenia si zálohujte databázu!

en: Once a database optimization has been performed, there is no way to undo it.
sk_SK: Po vykonaní optimalizácie databázy ju už nie je možné vrátiť späť.

en: Save Changes and Optimize
sk_SK: Uložiť zmeny a optimalizovať

note: Translators: %1$s = <strong>, %2$s = </strong>.
en: %1$sWP Rocket created IMAGIFY to give your website an extra speed boost!%2$s
sk_SK: %1$sWP Rocket vytvoril IMAGIFY, aby vašej webstránke dodal extra zrýchlenie!%2$s

en: Images can account for 50% of your loading time!
sk_SK: Obrázky môžu predstavovať až 50 % doby načítania!

en: Imagify automatically optimizes all your images, helping your website gain precious seconds while saving you time. With just one click, it resizes, compresses, and converts your images to WebP and AVIF formats without sacrificing quality.
sk_SK: Imagify automaticky optimalizuje všetky vaše obrázky, čím pomáha vašej webstránke získať cenné sekundy a zároveň vám šetrí čas. Jediným kliknutím zmení veľkosť, komprimuje a konvertuje vaše obrázky do formátov WebP a AVIF bez straty kvality.

note: Translators: %1$s = <strong>, %2$s = </strong>.
en: %1$sCompress%2$s all your images in one click
sk_SK: %1$sZmenšite%2$s všetky svoje obrázky jedným klikom

note: Translators: %1$s = <strong>, %2$s = </strong>.
en: %1$sConvert%2$s images to WebP and Avif
sk_SK: %1$sKonverzia%2$s obrázkov do formátov WebP a Avif

note: Translators: %1$s = <strong>, %2$s = </strong>.
en: %1$sResize%2$s your images on the fly
sk_SK: %1$sZmena veľkosti%2$s obrázkov za chodu

note: Translators: %1$s = <strong>, %2$s = </strong>.
en: %1$sFree plan%2$s includes 20MB/month (around 200 images)
sk_SK: %1$sBezplatný balík%2$s zahŕňa 20 MB/mesiac (približne 200 obrázkov)

note: Translators: %1$s = <strong>, %2$s = </strong>.
en: %1$sInstall Imagify, the Easiest WordPress Image Optimizer%2$s
sk_SK: %1$sNainštalujte si Imagify, najjednoduchší optimalizátor obrázkov pre WordPress%2$s

en: Install Imagify
sk_SK: Inštalovať Imagify

en: WP Rocket was not able to automatically validate your license.
sk_SK: WP Rocket nedokázal automaticky overiť vašu licenciu.

note: translators: %1$s = tutorial URL, %2$s = support URL.
en: Follow this %1$s, or contact %2$s to get the engine started.
sk_SK: Postupujte podľa %1$salebo kontaktujte %2$s, aby ste naštartovali motor.

note: translators: %1$s = <a href=", %2$s =  tutorial href,  %3$s =  " target="_blank">,  %4$s =  </a>.
en: %1$s%2$s%3$stutorial%4$s
sk_SK: %1$s%2$s%3$stutoriál%4$s

note: translators: %1$s = <a href=", %2$s =  support href,  %3$s =  " target="_blank">,  %4$s =  </a>.
en: %1$s%2$s%3$ssupport%4$s
sk_SK: %1$s%2$s%3$spodpora%4$s

en: Beyond WP Rocket, there's a whole family of plugins designed to help you build better, faster, and safer websites. Each one is crafted with our unique blend of expertise, simplicity, and outstanding support.
sk_SK: Okrem WP Rocket existuje celý rad pluginov, ktoré vám pomôžu tvoriť lepšie, rýchlejšie a bezpečnejšie webstránky. Každý z nich je vytvorený s našou jedinečnou kombináciou odbornosti, praktickosti a výnimočnej podpory.

en: Combine our plugins below to build incredible WordPress websites!
sk_SK: Skombinujte naše pluginy nižšie a vytvorte si skvelé WordPress webstránky!

en: Learn More
sk_SK: Zistiť viac

en: Clear all Sucuri cache files
sk_SK: Vymazať všetky cache súbory Sucuri

note: translators: %1$s = formatted file size, %2$s = formatted number of entries (don't use %2$d).
en: Files size: %1$s. Number of entries: %2$s.
sk_SK: Veľkosť súborov: %1$s. Počet vstupov: %2$s.

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: %1$sDownload the file%2$s.
sk_SK: %1$sStiahnuť súbor%2$s.

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: %1$sDelete the file%2$s.
sk_SK: %1$sVymazať súbor%2$s.

en: Export settings
sk_SK: Exportovať nastavenia

en: Download a backup file of your settings
sk_SK: Stiahnuť záložný súbor svojich nastavení

en: Download settings
sk_SK: Stiahnuť nastavenia

en: Rollback
sk_SK: Vrátenie

note: translators: %s = WP Rocket version number.
en: Has version %s caused an issue on your website?
sk_SK: Spôsobila verzia %s problém na vašej webstránke?

note: translators: %s = <br>.
en: You can rollback to the previous major version here.%sThen send us a support request.
sk_SK: Tu sa môžete vrátiť k predchádzajúcej hlavnej verzii. %sNásledne nám zašlite žiadosť o pomoc.

note: translators: %s = WP Rocket previous version.
en: Reinstall version %s
sk_SK: Znovu nainštalovať verziu %s

en: Debug mode
sk_SK: Režim ladenia

en: Create a debug log file.
sk_SK: Vytvoriť súbor protokolu ladenia.

en: Getting Started
sk_SK: Začíname

en: Getting Started with WP Rocket
sk_SK: Začíname s WP Rocket

en: Finding the Best Settings for Your Site
sk_SK: Hľadanie najlepších nastavení pre vašu stránku

en: How to Check if WP Rocket is Caching Your Site
sk_SK: Ako si overiť, či WP Rocket cachuje vašu stránku

en: How Preloading Works
sk_SK: Ako funguje načítanie vopred

en: Passing the Core Web vitals
sk_SK: Plnenie základných webových kritérií

en: How to improve LCP with WP Rocket
sk_SK: Ako vylepšiť LCP prostredníctvom WP Rocket

en: How to improve INP with WP Rocket
sk_SK: Ako vylepšiť INP prostredníctvom WP Rocket

en: How to improve CLS with WP Rocket
sk_SK: Ako vylepšiť CLS prostredníctvom WP Rocket

en: Troubleshooting
sk_SK: Riešenie problémov

en: Troubleshooting Display Issues with File Optimization
sk_SK: Riešenie problémov so zobrazením pomocou optimalizácie súborov

en: How to Find the Right JavaScript to Exclude
sk_SK: Ako nájsť správny JavaScript, ktorý je potrebné vylúčiť

en: How External Content Slows Your Site
sk_SK: Ako externý obsah spomaľuje vašu stránku

en: Set Up the Cloudflare Add-on
sk_SK: Nastaviť rozšírenie Cloudflare

en: WP Rocket Settings
sk_SK: Nastavenia WP Rocket

note: translators: %s = Plugin version number.
en: version %s
sk_SK: verzia %s

en: Show Sidebar
sk_SK: Zobraziť postranný panel

en: Rocket Analytics
sk_SK: Analytica Rocket

note: translators: %1$s = <strong>, %2$s = </strong>.
en: Below is a detailed view of all data WP Rocket will collect %1$sif granted permission.%2$s
sk_SK: Nižšie nájdete podrobný prehľad všetkých údajov, ktoré WP Rocket zhromažďuje, %1$sak mu udelíte povolenie.%2$s

en: WP Rocket will never transmit any domain names or email addresses (except for license validation), IP addresses, or third-party API keys.
sk_SK: WP Rocket nikdy neposkytuje žiadne doménové mená ani e-mailové adresy (s výnimkou overenia licencie), IP adresy ani API kľúče tretích strán.

en: Activate Rocket analytics
sk_SK: Aktivovať analytiku Rocket

en: It is a great starting point to fix some of the most common issues.
sk_SK: Je to skvelý východiskový bod na odstránenie niektorých najčastejších problémov.

en: Read the documentation
sk_SK: Prečítať dokumentáciu

en: What WP Rocket Does For You By Default
sk_SK: Čo pre vás štandardne WP Rocket robí

en: Quick Actions
sk_SK: Rýchle akcie

en: Cache Files
sk_SK: Súbory cache

en: Clear and preload all the cache files.
sk_SK: Vyčistiť a vopred načítať všetky súbory cache.

en: Clear all the cache files.
sk_SK: Vyčistiť všetky cache súbory.

en: Clear and preload
sk_SK: Vyčistiť a vopred načítať

en: Regenerate Critical CSS
sk_SK: Regenerovať kritické CSS

en: Add Pages
sk_SK: Pridať stránky

en: Add Homepage
sk_SK: Pridať domovskú stránku

en: You have reached your maximum page limit
sk_SK: Dosiahli ste maximálny limit počtu stránok.

en: Add page +
sk_SK: Pridať stránku +

en: Rocket Insights Score
sk_SK: Skóre Rocket Insights

en: Unlock Your Site’s True Performance!
sk_SK: Odomknite skutočný potenciál svojej stránky!

en: Taxes may apply depending on your country of residence
sk_SK: V závislosti od krajiny vášho bydliska môžu vznikať daňové povinnosti.

en: GET STARTED
sk_SK: ZAČNITE

en: Something went wrong with this URL
sk_SK: Niečo sa na tejto URL adrese pokazilo

en: Upgrade your plan to see your score
sk_SK: Upgradujte svoj balíček a zobrazte si skóre

en: This page is a draft and cannot be tested.
sk_SK: Táto stránka je koncept a nemožno ju otestovať.

en: Re-test
sk_SK: Znova otestovať

en: Loading...
sk_SK: Načítava sa

note: translators: %s = human-readable time difference (e.g., "5 minutes").
en: Tested %s ago
sk_SK: Otestované pred %s

en: Analyzing your page (~1 min)
sk_SK: Analyzujem vašu stránku (~1 m.)

en: ago
sk_SK: pred

en: Re-Test
sk_SK: Znova otestovať

en: You’ve reached your free monthly plan limit. Upgrade now to unlock unlimited on-demand tests.
sk_SK: Dosiahli ste limit svojho bezplatného mesačného balíka. Prejdite na vyšší balík a odomknite si neobmedzený počet testov na požiadanie.

en: Upgrade your plan to see the report
sk_SK: Upgradujte svoj balík, aby ste si mohli zobraziť správu

en: Delete
sk_SK: Odstrániť

en: Performance Summary
sk_SK: Prehľad výkonnosti

en: Need Help?
sk_SK: Potrebujete pomôcť?

note: Translators: %1$s = opening strong tag, %2$s = closing strong tag.
en: %1$sCongrats!%2$s You fully enjoyed your free plan. Upgrade to keep testing, or wait for your free limit to reset.
sk_SK: %1$sGratulujeme! %2$s Naplno ste využili svoje bezplatné predplatné. Prejdite na vyššiu úroveň, aby ste mohli pokračovať v testovaní, alebo počkajte, kým sa váš bezplatný limit vynuluje.

note: Translators: %1$s = opening strong tag, %2$s: number of pages, %3$s = closing strong tag, %4$s: number of tests available.
en: You can analyze up to %1$s%2$s pages%3$s and run %1$s%4$s tests per month%3$s. Want more?
sk_SK: Môžete analyzovať až %1$s%2$s stránok%3$s a spustiť %1$s%4$stestov za mesiac%3$s. Chcete viac?

en: Enter a page URL to monitor
sk_SK: Zadajte URL stránky, ktorú chcete sledovať

note: translators: %1$s = opening <a> tag, %2$s = closing </a> tag.
en: I agree to share anonymous data with the development team to help improve WP Rocket. %1$sWhat info will we collect?%2$s
sk_SK: Súhlasím so zdieľaním anonymných údajov s vývojárskym tímom, ktoré pomôžu vylepšiť WP Rocket. %1$sAké informácie budeme zbierať?%2$s
